Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Blue Hawaii [CA] + A Hawk And A Hacksaw [US] • Lado w Mieście

Blue Hawaii [CA] + A Hawk And A Hacksaw [US] • Lado w Mieście
📅 Data: czwartek, 9 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Plac Zabaw, skwer im. Tadeusza Kahla (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Szósta odsłona tegorocznego Lado w Mieście to koncerty dwóch północnoamerykańskich duetów — kanadyjskiego Blue Hawaii i a Hawk and a Hacksaw z Nowego Meksyku.

A HAWK AND A HACKSAW

Początkowo solowy projekt perkusisty Neutral Milk Hotel Jeremy’ego Barnesa po pierwszym albumie przekształcił się w duet, gdy Barnes poznał skrzypaczkę Heather Trost. W tym składzie nagrali już sześć płyt i zjeździli sporo świata, po drodze ucząc się i współpracując z wielkimi muzykami z Rumunii, Węgier, Bułgarii i Turcji.

A Hawk And A Hacksaw bazują na idei czerpania muzyki i inspiracji z podróży. Ich kompozycje przywołują miejsca z przejechanych przez nich tras. To nie jest miejska muzyka. Jest wiejska; piosenki z lasu i dróg, przy których nie ma chodników i latarni.

Tytuł ich najnowszego albumu „Forest Bathing” odwołuje się do japońskiego „Shinrin-yoku”, oznaczającego „wchłanianie atmosfery lasu” - rozwinięty w latach 80. element prewencyjnej opieki zdrowotnej w japońskiej medycynie. Leśna kąpiel zespołu będąca inspiracją do nagrania albumu miała miejsce w Valle De Oro National Wildlife Refuge w Nowym Meksyku. Brzmienie starożytnych perskich cymbałów, skrzypiec i drewnianych instrumentów dętych przywołują jednak na myśl inne położenie geograficzne. Gdybyście posłuchali „Forest Bathing” nie wiedząc nic o muzykach, ani ich pochodzeniu to Wasze wyobrażenia na ich temat raczej nie obejmowałyby dwójki amerykanów z Albuquerque.

BLUE HAWAII

Kanadyjski duet, w skład którego wchodzą znana z BRAIDS Raphaelle ‘Ra’ Standell oraz Alexander ‘Agor’ Kerby przyjedzie do Warszawy, żeby zagrać live-act w ramach Lado w Mieście!

Muzyczna droga kanadyjskiego zespołu Blue Hawaii nie należy do oczywistych. Najpierw zdobyli uznanie nagraną jako para i wydaną w 2010 roku Epką „Blooming Summer”. Kolejne wydawnictwo „Untogheter” (2013) nagrane już po rozstaniu odniosło spory sukces, co wymagało od zespołu niekończących się tras. Po tym intensywnym czasie Ra skupiła się na swoim zespole BRAIDS, a Alex przemieszczał się pomiędzy Los Angeles i Berlinem zgłębiając tajniki produkcji muzycznej i prawidła rządzące muzyką klubową. W zeszłym roku ukazał się ich najnowszy album „Tenderness” opowiadający o trudnościach związku na odległość, w warstwie muzycznej odnoszący się do muzyki tanecznej lat 90. i disco.

Czwartek, 9.08.2018
Start koncertów o godzinie 20:00
Plac Zabaw & BarKa
Wstęp wolny!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧