Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert "Gdybym był bogaczem" Stefańska-Matraszek/Miczka/Tylman

Koncert "Gdybym był bogaczem" Stefańska-Matraszek/Miczka/Tylman
📅 Data: niedziela, 12 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Klubokawiarnia Babel ul. Próżna 5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy na drugą odsłonę cyklu koncertów "Sceny muzycznej Klubokawiarni Babel". Tegoroczny cykl zainaugurujemy 12 sierpnia koncertem "Gdybym był bogaczem" w wykonaniu: Joanny Stefańskiej -Matraszek i Ireneusza Miczki, którym towarzyszyć będzie Janusz Tylman.

Koncert "Gdybym był bogaczem"

W wykonaniu:
Joanny STEFAŃSKIEJ-MATRASZEK - sopran
Ireneusz MICZKI - baryton
Janusza TYLMANA - fortepian

W programie: przeboje muzyki klasycznej, musicalu oraz standardy muzyki rozrywkowej

Informacje o Wykonawcach:

Janusz Tylman – kompozytor, pianista, twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 2001–2005 uczestniczył w programie TVP2 Śpiewające fortepiany, gdzie jako pianista zasiadał przy czarnym fortepianie. Od 2007 był trenerem wokalnym w programie telewizji Polsat „Jak oni śpiewają”. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali, wystawianych w polskich teatrach, a także w Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji. Skomponował setki piosenek dla dorosłych i dla dzieci.

Joanna Stefańska-Matraszek – sopran. Ukończyła studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Warszawie. Podczas studiów rozpoczęła współpracę z Warszawską Operą Kameralną, z którą jest związana do dziś. Współpraca z WOK zaowocowała debiutem w operze "Wesele Figara" Mozarta rolą Zuzanny, oraz udziałem w festiwalach: Mozartowskim, Rossiniego, Oper Barokowych, Oper Staropolskich. W tym czasie brała udział w licznych koncertach oratoryjno-kantatowych, miedzy innymi Requiem, Msza G-dur Mozarta, Magnificat, Weihnachtsoratorium Bacha, Messe Solennele, Stabat Mater Rossiniego. Równolegle z muzyką operową wykonuje również repertuar musicalowy i operetkowy. Koncertowała w wielu krajach Europy między innymi we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Skandynawii oraz poza Europą w Japoni, Libanie, na Wyspach Kanaryjskich. W roku 2013 otrzymała stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyka.

Ireneusz Miczka – baryton. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Technikę wokalną doskonalił na międzynarodowych kursach wokalnych. Wykształcony klasycznie nie ogranicza się tylko do muzyki poważnej. Aktywność zawodowa i pasje Ireneusza Miczki wykraczają poza sceny operowe. Artysta ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem i naturalnością.
Jest laureatem I nagrody na III Ogólnopolskim Konkursie Moniuszkowskim w Łodzi, zdobywcą II nagrody na II Konkursie Polskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach, laureatem IV-go Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie. Jest także finalistą XXXV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antonina Dvoraka w Karlovych Varach oraz zdobywcą nagrody dla wyróżniającego się barytona na III Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie.
Zadebiutował partią Figara w Cyruliku sewilskim na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w 2002 roku. Jego występ spotkał się z najlepszymi recenzjami krytyków muzycznych a spektakl w reżyserii Jacka Chmielnika został uznany za jedno z najlepszych współczesnych wykonań dzieła G. Rossiniego. Z Gliwickim Teatrem Muzycznym związany jest do dziś występując spektaklach operowych, operetkowych i musicalowych. Od 2006 roku współpracuje z Operą Wrocławską, od 2010 z Operą Śląską w Bytomiu. Jako solista związany był z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”.
Szeroki repertuar obejmujący także pieśni i oratoria prezentuje na koncertach w kraju i za granicą. Jest częstym gościem festiwali muzycznych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej „Viva il Canto” w Cieszynie, Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Koncertuje z duetem fortepianowym - Czesław Majewski i Janusz Tylman. Na swoim koncie ma nagrania dla Telewizji Polskiej, realizacje płytowe oraz DVD.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!