Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

90 lat z Myszką Miki w FINA

90 lat z Myszką Miki w FINA
📅 Data: sobota, 1 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz Disney zapraszają na wyjątkowe wydarzenie w ramach obchodów 90. rocznicy premiery pierwszego filmu z Myszką Miki!

W programie warsztaty, gry, zabawy, pokazy animacji i Mikifon. Na zakończenie dnia prawdziwa perełka – projekcja plenerowa „Fantazji” z 1940 roku.

W PROGRAMIE:

MIKIFON
sala MiniMax, g.11:00-18:00
-> zostaje z nami do 6 września

Mikifon to interaktywna, kinetyczna rzeźba audiowizualna, inspirowana postacią Myszki Miki, stworzona przez grupę panGenerator na zamówienie Disneya. Mikifon sampluje dźwięki z otoczenia, obracając się dookoła w ich poszukiwaniu, a następnie przekształca je w rytmiczne sekwencje muzyczne, których brzmienie kształtowane jest przez publiczność biorącą udział w interakcji. Warstwa dźwiękowa instalacji wzbogacona jest o interaktywne wizualizacje pojawiające się na cylindrycznym wyświetlaczu, umieszczonym w ruchomej części Mikifonu, będącej syntetycznym ujęciem głowy Myszki Miki.

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

---

POKAZ PLENEROWY FILMU "FANTAZJA"
Dziedziniec Cztery Pory Roku, g. 20:00

"Fantazja", reż. James Algar, Samuel Armstrong, Ford Beebe, Walt Disney, Norman Ferguson, Jim Handley, Wilfred Jackson, Hamilton Luske, Bill Roberts, Paul Satterfield, Sylvia Moberly-Holland, Graham Heid, Norman Wright, Albert Heath, Ben Sharpsteen, T. Hee, Bianca Majolie, Ford I. Beebe
USA 1940, 120 minut

Animowany klasyk z 1940 roku uznawany jest za jedno z najwybitniejszych artystycznych osiągnięć Disneya. Animacja jest owocem wyjątkowej współpracy dyrygenta Leopolda Stokowskiego i artystów wytwórni Walta Disneya, których zamiarem było stworzenie bezprecedensowej na owe czasy formy rozrywki.Fantazja jest pełnometrażowym debiutem Myszki Miki – pojawia się w roli ucznia czarnoksiężnika. Fantazja jest także dziełem przełomowym pod względem technologicznym – to tu po raz pierwszy w historii kina zastosowano dźwięk stereofoniczny.

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 19:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (190). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych).

W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana. Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się: na stronie: link

---

WARSZTATY Z ANIMACJI POKLATKOWEJ
sala Wielka Gra, g. 11:30-13:30 oraz 14:00-16:00

Podczas warsztatów z animacji poklatkowej dzieci wcielą się w prawdziwych animatorów! Używając ruchomych lalek, kredek, kolorowego papieru i oczywiście wyobraźni, stworzą własne filmowe opowieści o Mikim i przyjaciołach.

Warsztaty poprowadzi Magda Bryll, absolwentka kierunku Animacja na Łódzkiej Filmówce. Przygodę z filmem animowanym rozpoczęła w wieku 15 lat, kiedy to po raz pierwszy wzięła udział w warsztatach animacji poklatkowej. Po studiach pracowała przy filmach takich jak Piotruś i Wilk (Oscar 2008), Miasto Płynie, Treser Żuków, Latająca Maszyna, Ziegenort. Warsztaty prowadziła m.in. dla: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach, Kina Rejs podczas 65-lecia Polskiej Animacji dla Dzieci, Taboru Lirnickiego w Narolu, Muzeum Historii Żydów Polskich, festiwalu Tindirindis w Wilnie, studia Fantasia w Dreznie, oraz wielu szkół, bibliotek, i domów kultury w całej Polsce.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 8 do 12. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu oraz rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: link

---

WARSZTAT KREACJI BOHATERÓW FIKCYJNYCH
Jak stworzyć i narysować postać do komiksu lub filmu animowanego.
sala MiniMax, g. 11:00-13:00

Tworzenie bohatera to podstawa większości komiksów i filmów. Trzeba dokładnie przemyśleć jego osobowość, wygląd ale także atrybuty i towarzyszy. Dowiemy się jak powstali i dlaczego stali się tak popularni. Kto to jest "antybohater"? Jak ich stworzyć i jak w najprostszy sposób narysować. Zaprojektujemy technikami zawodowych rysowników własną postać, która może stać się bohaterem filmu animowanego lub komiksu.

Warsztaty poprowadzi Szymon Teluk – rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Twórca działającego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 10 do 15. Liczba miejsc ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu oraz rejestracji za pośrednictwem formularza na stronie: link

---

WARSZTAT KOMIKSU
Jak w rysunku pokazać czas, dźwięk, ruch i emocje.
sala MiniMax, g.13:30-15:30

Codziennie zdarza się nam dużo zabawnych lub zastanawiających zdarzeń. Dużo łatwiej opowiedzieć o nich za pomocą komiksu. Poznamy techniki zawodowych rysowników komiksu i nauczymy się je stosować, aby opowiadać o wszystkim, o czym tylko marzymy. W części pierwszej poznamy historię i zasady tworzenia komiksów. Prowadzący, opowiadając, będzie rysował na żywo i zaprezentuje przykłady na dużym ekranie. W części drugiej spróbujemy narysować własny pomysł na krótką opowieść profesjonalnymi technikami. Podczas warsztatów dowiecie się także, jak powstały różne znane komiksy oraz jak zostać miliarderem, wymyślając i rysując śmieszne historyjki.

Warsztaty poprowadzi Szymon Teluk – rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Twórca działającego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 10 do 15. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu oraz rejestracji za pośrednictwem formularza na stronie: link

---

WARSZTAT JAK NARYSOWAĆ „WSZYSTKO” .
Podstawy rysunku dla ilustratorów i rysowników komiksów.
sala MiniMax, g. 16:00-18:00

Rysownik tworzący wspaniałe światy komiksu, animacji lub filmu animowanego musi posiąść umiejętność narysowania własnych i cudzych pomysłów. Uda mu się wtedy, jeśli potrafi rysować wszystko, co będzie potrzebne. Rysunek jest prosty. Jeśli nie potrafimy czegoś rysować, to jedynie dlatego, że wcześniej nie próbowaliśmy. Na warsztacie uczestnicy dowiedzą się, jak zostać zawodowym rysownikiem. Poznamy także „10 zasad Disneya”, które znajdziecie w każdym filmie animowanym.

Warsztaty poprowadzi Szymon Teluk – rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Twórca działającego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury” popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 10 do 15. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu oraz rejestracji za pośrednictwem formularza na stronie: link

---

WARSZTAT DUBBING KIDS
Studio Master Film, g. 12:00-14:30 i 15:00-17:30

Podczas 3-etapowego procesu warsztatowego dzieci poznają proces produkcji dubbingu, czyli tworzenia ścieżki dialogowej filmu z polską wersją językową. Poza tym podpatrywać będą pracę reżysera, realizatora dźwięku i montażysty, dowiedzą się jak działa studio nagraniowe i do czego służą zgromadzone w nim tajemnicze urządzenia. Rezultatem warsztatów będzie nagrany fragment bajki z Myszką Miki, której bohaterowie mówią głosami biorących udział w warsztatach dzieci.

Warsztaty z dubbingu odbędą się w profesjonalnym studiu Master Film i poprowadzi je aktorka i reżyser dubbingu Ewa Kania oraz realizatorka dźwięku, Urszula Ziarkiewicz.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 8 do 12. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział wymaga akceptacji regulaminu oraz rejestracji za pośrednictwem formularzy na stronach: link (warsztaty od godz. 12.00) oraz link (warsztaty od godz. 15.00).

---

WYSTAWY
Cafe Iluminacja i Dziedziniec Cztery Pory Roku)
-> zostają z nami do 6 września

W przestrzeni Cafe Iluminacja przez cały dzień zobaczyć będzie można wystawę prezentującą historię najsłynniejszej myszki świata, przełomowych momentów w jej karierze, wpływów Mikiego w kulturze popularnej, sztuce, wzornictwie czy modzie. Na plenerowej wystawie na dziedzińcu FINA po raz pierwszy zaprezentowane zostaną prace polskich ilustratorów biorących udział w projekcie Miki / ilustracja. Każdy z dziewięciorga artystów zaproszonych przez kuratora akcji – Patryka Mogilnickiego – zaprezentuje swoją twórczą reinterpretację Myszki Miki, zachowując swój autorski styl.

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

---

POKAZY FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH Z MYSZKĄ MIKI
sala Ziemia Obiecana, g. 11:00; 13:30; 16:00

Półgodzinne pokazy filmów krótkometrażowych z Myszką i Miki i jej przyjaciółmi wraz z krótkim wstępem o historii powstania postaci, od której jak mawiał sam Walt Disney „wszystko się zaczęło”.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać na pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Liczba wejściówek jest ograniczona.

---

SECRET 360 VR CINEMA ǀ Disney (Mediateka, 11:30, 11:45, 12:00, 12:15, 13:00, 13:15, 13:30, 13:45, 14:30, 14:45, 15:00, 15:15, 16:00, 16:15, 16:30, 16:45)

Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami na pokaz najnowszych rozwiązań w dziedzinie animacji prosto z wytworni Disneya z wykorzystaniem technologii VR 360.

Liczba miejsc jest ograniczona. Jednorazowo w przestrzeni Mediateki może przebywać 5 osób. Udział w pokazach wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza link oraz pisemnej akceptacji regulaminu przez osobę pełnoletnią.

Pokazy odbywają się o godzinach:
11:30, 11:45, 12:00, 12:15, 13:00, 13:15, 13:30, 13:45, 14:30, 14:45, 15:00, 15:15, 16:00, 16:15, 16:30, 16:45
Pokazy przeznaczone są dla osób pełnoletnich z dziećmi w wieku od lat 7.

---

POZOSTAŁE ATRAKCJE:

-> Gra Xbox „Fantasia: Music Evolved” z wykorzystaniem technologii Kinect
przed salą Ziemia Obiecana, g. 11:00-18:00

Fantasia: Music Evolvedto gra muzyczna wykorzystująca Kinecta, która powstała we współpracy z firmą Disney i nawiązuje klimatem do słynnego filmu wytwórni z 1940 roku, który na stałe wpisał się w historię kiematografii – „Fantazji”. W grze wcielamy się w ucznia czarnoksiężnika YenaSida, który musi zgłębić tajniki magii, aby przywrócić życie do światów z krainy Fantazji. Rzeczywistość naprawiamy, odgrywając piosenki i zmieniając ich strukturę za pośrednictwem odpowiednich gestów oraz ruchów, wychwytywanych przez czujniki Kinecta. Gra otrzymała dwie nominacje BAFTA 2015 w kategoriach: „Osiągnięcie dźwiękowe” i „Najlepsza muzyka”.
Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

-> Namiot LEGO®Duplo
Dziedziniec Cztery Pory Roku, g. 11:00-18:00

Na naszym dziedzińcu powstanie specjalna strefa z klockami LEGO®Duplo, gdzie najmłodsi konstruktorzy będą mogli budować m.in. świat Myszki Miki i jej przyjaciół. Atrakcja dedykowana dzieciom od 2 do 5 lat.
Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

-> GRY Z MYSZKĄ MIKI
W przestrzeni Mediateki dzieci będą mogły zagrać w gry z Myszką Miki i Minnie, które będą na nie czekały na wszystkich komputerach i tabletach.
Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

->ZABAWA „UKRYTY MIKI”
Zaprosimy Gości do zabawy w prawdziwych poszukiwaczy Mikiego. Zadanie będzie polegało na odnalezieniu i zebraniu wszystkich wizerunków Mikiego rozmieszczonych po całym obiekcie (w okolicach poszczególnych atrakcji) i odgadnięciu hasła. Na tych, którym uda się zebrać komplet, będą czekały nagrody.
Udział jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

---

UWAGA!

Dla dzieci przebranych w stroje inspirowane Myszką Miki lub Minnie przygotowaliśmy upominki!

Wstęp na każde z wydarzeń jest BEZPŁATNY, na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularze. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dokładne informacje dostępne na stronie: link

ZAPRASZAMY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: dla dzieci film warsztaty wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️