Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzyczne spotkania pod Baobabem: SAHEL BLUES

Muzyczne spotkania pod Baobabem: SAHEL BLUES

reklama
📅 Data: sobota, 08 września 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Skwer Ormiański (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Muzyczne spotkania pod Baobabem to koncerty i warsztaty, odbywające się w Warszawie już szósty sezon. Do zeszłego roku gościły na Saskiej Kępie, gdzie początkowo były luźnym cyklem wydarzeń, organizowanych na ulicy Francuskiej przez senegalską kawiarnię Baobab i skupioną wokół niej społeczność muzyków.

Z czasem stały się regularnym działaniem Fundacji Centrum Afro-Kultury Baobab, nie tracąc nic ze swojej spontaniczności i energii. Po zamknięciu kawiarni Baobab, wydarzenia przenoszą się na Sadybę na pachnący zielenią Skwer Ormiański. Tu swoją twórczość zaprezentują artyści, których muzyka czerpie z kultur Afryki Zachodniej.

SKWER ORMIAŃSKI
skrzyżowanie ulic Okrężnej i Powsińskiej, przy placu zabaw
Sadyba, Warszawa

Początek wszystkich wydarzeń: 17:00
Wstęp wolny

HARMONOGRAM KONCERTÓW:

18 sierpnia: BENOIT LE GROS & MOHAMED FOFANA
Początek sezonu pod Baobabem to energetyczny koncert muzyki zachodnioafrykańskiej w wykonaniu Benoit Le Gros i Mohameda Fofany. Muzycy są też dyplomowanymi tancerzami – zaproszą również na otwarte warsztaty tańca przy dźwiękach bębnów djembe i dundun oraz współczesnej muzyki afrykańskiej.
Benoit Le Gros (Togo) specjalizuje się zarówno w tradycyjnym tańcu afrykańskim, którego uczył się m.in. w Union des Balet du Togo, jak i nowoczesnym tańcu afro. Jako aktor występował we wrocławskim Teatrze Capitol, w spektaklach "Umwuka" i "Hair".
Mohamed Fofana (Sierra Leone) był członkiem narodowego baletu Sierra Leone, z którym występował w wielu krajach. Jest nie tylko muzykiem, tancerzem i instruktorem tańca, ale także akrobatą.

25 sierpnia: BUBA BADJIE KUYATEH
Gambijski muzyk, śpiewak, kompozytor. Pochodzi z rodziny griotów, wykonujących etniczną muzykę zachodnioafrykańską na tradycyjnym, 21-strunowym instrumencie – korze.
Tradycyjne brzmienia i pieśni griotów – dzięki którym z pokolenia na pokolenie przekazywana jest w Gambii tradycyjna wiedza, kultura i obyczaje – łączą się w wykonaniu Buby z jazzem, funkiem i innymi nowoczesnymi brzmieniami.
Niezwykłe brzmienie kory oraz muzyczna otwartość Buby zaowocowały współpracą z artystami takimi jak Maria Pomianowska, Stanisław Soyka, Alina Mleczko, Urna Chahar Tugchi, Kuba Pogorzelski. Ze Stanisławem Soyką wydał płytę "Action Direct Tales". Jako solista współpracuje też z indyjskim Ruhaniyat Music Festival.

1 września: GOO BA
Goo Ba, czyli Mamadou Bâ, to senegalski aktor, dramaturg, choreograf, muzyk i śpiewak pochodzący z Dakaru. Performatywne, nastrojowe koncerty artysty oddają jego fascynację tak językami pël i wolof, jak poezją Mirona Białoszewskiego. Jest członkiem międzynarodowej grupy artystycznej LaFabriks, z którą realizował projekty m.in. w Austrii, Belgii, Holandii, Japonii, Niemczech. Jako aktor i performer współpracuje z fundacją Strefa WolnoSłowa, występując w spektaklach "Burza", "Język do ocalenia", "To jest Europa". W Polsce współtworzy także zespół Żywica oraz koncertuje z Raphaelem Rogińskim i grupą The Rockas.

8 września: SAHEL BLUES
Zespół to pomysł dwóch przyjaciół z Senegalu, Pako Sarra i Mamadou Dioufa, którzy zaprosili do wspólnego grania saksofonistę Grzegorza Rytkę.
Twórczość zespołu można określić jako world music – ich muzyka jest nieustannym dialogiem kultur, sztuką eksperymentu, połączeniem rożnych gatunków. Na scenie bogata różnorodność etniczna Senegalu flirtuje z soulem, subsaharyjskim bluesem i akustycznym reggae oraz improwizacją.
Podczas koncertów Sahel Blues dźwięki migrują – tak jak cały kolektyw muzyków-nomadów, którzy poznali się w Warszawie, gdzie mieszkają od lat.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę