Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

NOC PRAGI 2013

NOC PRAGI 2013

reklama
📅 Data: piątek, 14 czerwca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na kolejną edycję wyjątkowego wydarzenia!

W PROGRAMIE NOCY PRAGI:

Muzyki od Metra
Koneser, ul. Ząbkowska 27/31
start godz. 18.00

Hope-4-Street
Oliver Lowe + Chewin’ Gun band & DJ Flux
Łona, Webber & The Pimps
Vienio – Profil Pokoleń
Darmowe wejściówki na koncert do odbioru 13 czerwca w Domu Kultury Praga
(ul. Dąbrowszczaków 2) oraz godzinę przed koncertem w Koneserze.

Ahoj Žižkov!
Koneser, ogródek przy Łysym Pingwinie, ul. Ząbkowska 11
Wideowycieczka po niezwykłej dzielnicy czeskiej Pragi z Pavlem Trojanem

Teatr AKT
Al. Solidarności 51 (przed Liceum im. Króla Władysława IV)
20.00-21.00
Spektakl uliczny „Praskie typy” – ożywiony gabinet figur woskowych
Akcja popularyzująca historię i tradycję Pragi. Wśród postaci znajdą się m.in.: handlarka pyzami, praski elegant, Żyd z fajką, kwiaciarka czy sprzedawca obcych walut.

* Bar Ząbkowski
ul. Ząbkowska 2
21.00 Kapela Praska

* Bazar
ul. Okrzei 26
Video show – DJ CEZ14 połączy ze sobą dźwięki i obrazy w jedną całość

* Centrum Zarządzania Światem
ul. Okrzei 26
Wielkie otwarcie nowego klubu!
19.00 Chór – Voice and More Collectiva
21.30 DJ Marcin „Lazy” Wąsowski

* 4 Pokoje
ul. Wileńska 19
1 Pokój: wystawa obrazów Magdaleny Ziemskiej „Jak ze snów”
2 Pokój: instalacja przestrzenna Darii Infanti „Niemisie”
3 Pokój:
20.00 Grupa Pro Impro w spektaklu „Za kulisami”. Spektakl powstanie na bieżąco w oparciu o sugestie widzów
21.00 Koncert Skadyktator
22.11 „Cepelin” – wspólna akcja praskich miejscówek

* Czystaojczysta
ul. Ząbkowska 27/31
21.00 DJ GREEN JESUS – uczestnik Heineken Open'er Festival 2011, od niedawna prowadzi własną audycję LEŚNA STRONA DŹWIĘKU w radiu

* Dwie Baby
Ząbkowska 38 (naprzeciwko Konesera)
Dwie Baby i Artyści zrobią dla Ciebie meble w dechę i boskie dodatki. Pojedyncze sztuki z podwójną duszą.
17.00-0.00
21.00 Koncert Anny Skowrońskiej – covery znanych utworów z bluesa, rocka i popu
* DeCoteria Cafe
ul. Ząbkowska 16
20.00-22.00 Niespodzianka dla Warszawskich Słoików i nie tylko – Pyyzyy Gorące w słoikach
22.11 „Cepelin” – wspólna akcja praskich miejscówek
* F1 Karting
ul. Jagiellońska 82
21.00-23.30 każda jazda 10 zł taniej!
23.30 Nocny Wyścig o Puchar Pragi-Północ

* Klub Hydrozagadka & Klub Chmury
ul. 11 listopada 22
16.00 Piknik na Podwórku – wstęp wolny
21.00 Impreza „Piosenka Jest Dobra Na Wszystko” (klubokawiarnia Chmury) – wstęp wolny
21.30 Koncert KARI AMIRIAN (Hydrozagadka) – wstęp 15 zł
22:11 „Cepelin” – wspólna akcja praskich miejscówek
22.30 Impreza „Let's Dance!” x dj Holly Kitty (Hydrozagadka) – wstęp 10 zł

* Kawiarnia Stara Praga
ul. Targowa 18 lok. 33
Poczujesz praski klimat przy szlagierach granych na żywo.
Posmakujesz Praskich tradycyjnych pyszności – pyzy, flaki...
19.00 – zagra Kapela Praska
21.00 – zagra Sylwester Kozera, założyciel Kapeli Czerniakowskiej
22.00 – zagra Folklor Miejski – Heniek Małolepszy (śpiew, gitara) i Marcin „Axis” Żebrowski (mandolina, melodyka, tara)

* Lucyfer Pub
ul. Wileńska 43
20.00 Nocne Granie Gitarowe
„Bulwa Praska” – uliczne grillowanie

* Łysy Pingwin
ul. Ząbkowska 11
Ahoj Žižkov! – wideowycieczka po niezwykłej dzielnicy czeskiej Pragi z Pavlem Trojanem

* Mucha Nie Siada
ul. Ząbkowska 38
Wystawa obrazów autorstwa Adama Machnio

* „Nowe Miejsce”
ul. Stalowa 46
Inauguracja nowego miejsca
Wystawa prac Jerzego Millera „Warszawa w miedziorytach i inne”
20.00 Jam Session

* Sen Pszczoły
ul. Ząbkowska 27/31
19.00 „Le Carton” – spektakl francuskojęzyczny (lekka komedia o zbiegach okoliczności, przeplatających się wydarzeniach i o tym, że nie ma gorszego wroga niż najlepszy przyjaciel)
23.00 Koncert zespołu FONETYKA

* Sens Nonsensu
ul. Wileńska 23
21.00 Heniek Małolepszy i inni
Wystawa Wojciecha Brewki „Sztuka wariactwa” (dwa cykle: „Street art, ale w domu” oraz „Kwadraciki”)

* Skamiejka
ul. Ząbkowska 37/39
Warsztaty lepienia pielmieni
Wystawa prac malarskich jednego z gości lokalu, mieszkańca Pragi
Koncert romansów i pieśni rosyjskich
Pokaz filmu „Bikiniarze” lub film o Annie German

* Szynk Praski
ul. Stalowa 37 lok 29/30
16.00- 9.00 Wróżenie z kart tarota, numerologia
20.00-21.00 Koncert Agaty Kurzyk – Musical project łączy w sobie klasyczną urodę wiolonczeli z najnowszą technologią przetwarzania dźwięku na żywo
21.30 Śpiewy i wódeczka przy akompaniamencie akordeonu
Czynne do ostatniego gościa!

* W Oparach Absurdu
ul. Ząbkowska 6
21.00 „Szemrana Noc Pragi”, którą wypełnią dźwięki ulicznych piosenek z akompaniamentem akordeonu w wykonaniu Grupy Teatralnej „Warszawiaki” (z repertuaru A. Dymszy, S. Grzesiuka, J. Stępowskiego i nie tylko)

* Hufiec ZHP Warszawa Praga-Północ
ul. Kawęczyńska 2
Gra z wykorzystaniem technik harcerskich (wyznaczanie azymutów, szyfrowanie wiadomości etc), poszukiwania wykrywaczem metali
Kawiarenka

* Zigfrida
Al. Solidarności 55
19.00-21.00 Wieczór z tangiem – stare tanga polskie, głównie warszawskie, oraz szlagierowe tanga argentyńskiej „Złotej Ery”. Co pół godziny lekcja kroku podstawowego tanga
21.00 Pokaz Tango Nuevo w wykonaniu Tadeusza Dębskiego i Katarzyny Bajty do współczesnej tangowej muzyki elektronicznej.
Warsztaty kulinarne

* 81º Przestrzeń Twórcza
ul. Kłopotowskiego 38 lok. 5, III piętro
20.00 Finisaż wystawy Anny Chudzik-Pawlik
Zapraszamy na spotkanie z Autorką i do obejrzenia aktualnej ekspozycji w galerii, na którą składają się: instalacja, kolaże i praca video pt. „Byłam, Jestem, Będę”
20.30 Kolaż – warsztat
Zapraszamy wszystkich chętnych do interakcji i stworzenia własnej linii komunikacyjnej z ciągu słów, tytułów, haseł i zdjęć przy udziale autorki projektu.

* Aglaja
ul. Jagiellońska 62 (wejście do Pracowni od ul. Szanajcy)
Bezpłatne zajęcia:
16.00-16.45 – Taniec nowoczesny dla dzieci do lat 10
17.00-17.45 – Taniec nowoczesny dla młodzieży 11-15 lat
17.50-18.35 – Taniec nowoczesny dla dorosłych
18.45-19.30 – Fitness
19.40-20.25 – Fintess
20.30-21.15 – Joga

* Caffee& Bistro Galeria Sztuki
ul. Ząbkowska 13
Wernisaż prac Stefana Damskiego i Magdaleny Gomulickiej-Damskiej z lat 1950-1970 pt. „Letnie impresje”

* Galeria Szuflada
ul. Kawęczyńska 4:
Wystawa historycznych zdjęć Pragi i Warszawy na płótnie połączona ze sprzedażą
Unikatowa ceramika z pracowni Szuflada, przedmioty artystyczne obrazy Dorota Otulska, Tomek Dominik, Krzysztof Kozyra
Kawiarenka szufladowa (kawa, herbata, napoje, słynne ciasta domowe)
Kino domowe w starym wydaniu projekcje – wspomnień czar

* Galeria Ceylon Bazaar
Koneser, ul Ząbkowska 27/31
Wernisaż Polskiej Szkoły Plakatu Filmowego i Teatralnego, łącznie z aukcją.
Projekcja audiowizualna „Stara i nowa Pradze”.
Warsztaty „Sam zrób sobie pocztówkę z Pragi”.
Projekcja o filmów o Pradze

* Galeria Stalowa
ul. Stalowa 26
RYSZARD GRZYB – MAŁA RETROSPEKTYWA – wystawa malarstwa i rysunku
Promocja katalogu oraz kilku innych albumów o Nowej ekspresji oraz Ryszardzie Grzybie
Pogadanka na temat twórczości Ryszarda Grzyba, ilustrowana slajdami, wygłoszona przez Krzysztofa Stanisławskiego
Spotkanie z Artystą
Pokaz filmu Tomka Tryzny pt. „Zdania napowietrzne” o akcji poetyckiej Ryszarda Grzyba.

* Graże Galeria Projektantów
ul. Targowa 84 (róg 11 Listopada)
Wystawa: „Rzeczy Róźne” (malarstwo: Joanna Świerczyńska, Grażyna Bieganik, Olga Wolniak, Teresa Starzec; obiekt: Sebastian Bieganik, Maryla Weiss; grafika: Robert Żbikowski; fotografia: Przemysław Borys, Monika Wypierowska, Poitr Olkowski)
22.11 „Cepelin” – wspólna akcja praskich miejscówek

* Klitka, Atelier Fotograficzne
ul. Ząbkowska 12
NAGA KLITKA NR 4
Wystawa Aktów z poprzednich lat „Nagich Klitek”
Specjalne promocje na zdjęcia aktów

* Muzeum Warszawskiej Pragi
ul. Ząbkowska 27/31
11.00-18.00 Wystawa „Praski MDM. Życie codzienne osiedla Praga II”

* OMNIMODO
ul. Nieporęcka 10 l. 26, V piętro
19.30 -24.00 „Odciśnij stopę na Pradze” – happening ma zachęcić do odwiedzania ciekawych miejsc w naszej dzielnicy – każdy z uczestników będzie mógł odcisnąć na Pradze stopę – dosłownie i w przenośni.
Wystawa prac artystów związanych z Pragą

* Opera Gliniana
ul. Targowa 62
18.30 i 20.30 Warsztaty ceramiczne przy praskich szlagierach w promocyjnej cenie – 30 zł
Produkty z ceramiki tańsze o 15%!

* Za kulisami
ul. Ratuszowa 4a (muszla w Parku Praskim)
DJ’s night

* Park Praski
Dni kultury regionu żambylskiego w Warszawie
10 czerwca w Parku Praskim wyrosną dwie kazachskie jurty, do 14 czerwca będzie można zapoznać się z tradycjami i obyczajami kazachskimi, żywymi rzeźbami i wieloma innymi atrakcjami
14 czerwca podczas Nocy Pragi:
19.00 – Pokaz modeli kostiumów sakskich projektanta mody Ajdarchana Kaliewa.
19.30 – Koncert kazachskiej muzyki narodowej „Mój Jedwabny Szlak do Ciebie!”
(w koncercie będą uczestniczyć artyści Żambylskiej Filharmonii Obwodowej. Widzom zostaną zaprezentowane wszystkie rodzaje kazachskiej muzyki narodowej – od etosu do pieśni narodowych)

Pracownia „Czibateli” Davida Pataria
ul. Ząbkowska 27/31, hala 24, parter
Wernisaż zbiorów
Otwarta: 18.00-24.00

* Pracownia oTWArta
ul. Folwarczna 5
Wystawa fotografii pt. „Zobacz Pragę”
Udział wezmą: Paulina Babicka, Radosław Brodziak, Wojciech Dańko i Maciej Sztuczyński oraz Magdalena Hajnosz jako gospodyni pracowni.

* Stalowa52 Hostel&Apartments
ul. Stalowa 52
18.00 Poczuj klimat starej Nowej Pragi – spacer po Pradze, który poprowadzi przewodnik Martyna Górska (zbiórka na Stalowej 52, czas trwania wycieczki około 2 godz.)
Prezentacja Grupy Literycznej na Krechę
Pokaz zdjęć autorstwa Izabeli Szymczak, Magdaleny Karpowicz,
Katarzyny Lewińskiej, Asi Asłoskiej oraz Rafała Cioka
21.00 Koncert Michała Rogalskiego (gitarzysta, wokalista i autor piosenek z Warszawy oscylujących między rockiem, folkiem i bluesem
22.00 Koncert Lewinska Affair (połaczneie rocka, jazzu, bluesa i Funk)
od 18.00 Grill i bar
A później wszystko może się jeszcze wydarzyć, a już na pewno Jam Session!

* Stowarzyszenie Inżynierska 3
19.00-23.00 Cafe Melon (ul. Inżynierska 1) – pokaz zdjęć „I love Praga”
22.11 „Cepelin” – pokaz filmu
19.00-23.00 Pracownia nr 13 (ul. Inżynierska 3 – w głębi podwórza)
22.11 „Cepelin” – pokaz filmu

* Teatr Akademia
11 Listopada 22
19.00 Spektakl „Psychoterapia” – wcześniejsze rezerwacje
22.11 „Cepelin” – pokaz filmu
22.30 Filmowe prezentacje spektakli Teatru Academia
rezerwacja wejściówek pod adresem : [email protected]
* Stadion Narodowy
Aleja Księcia Józefa Poniatowskiego 1
19.00-1.00 Prezentacja nowoczesnego muralu w Tunelu Królaka (od ul.
Zielenieckiej).

* Warszawskie Muzeum Chleba – Marian Pozorek
ul. Jadowska 2
19.00-0.00 Zwiedzanie muzeum, opowieści o chlebie i innych wypiekach, poczęstunek gorącymi rogalikami oraz kawą i cherbatą

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!