Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Legowelt (NL) + Orkiestra Sejneńska • Lado w Mieście 2018 vol. 9

Legowelt (NL) + Orkiestra Sejneńska • Lado w Mieście 2018 vol. 9
📅 Data: czwartek, 30 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Plac Zabaw, skwer im. Tadeusza Kahla (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Dziewiąty i przedostatni z koncertów Lado w Mieście 2018 to połączenie iście nieziemskie — tego wieczora wystąpią znany holenderski producent Legowelt Music oraz Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego.

LEGOWELT

Nie ma drugiego takiego artysty jak Legowelt — jego niesłychanie zróżnicowana twórczość od lat zaskakuje i porywa słuchaczy z całego świata i spoza niego. Już we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, jako kluczowa postać sceny zachodniego wybrzeża Holandii i członek rodziny radia Intergalactic FM, stał na czele ruchu muzycznego, który w równej mierze inspirował się pionierami elektroniki z Detroit i Chicago, co fantastyką i kulturą science-fiction. Dziś uznawany jest za swojego rodzaju ikonę techno.

Danny Wolfers od zawsze zafascynowany był starymi, zapomnianymi urządzeniami do wydawania odgłosów — jego bogate ciało twórcze charakteryzują analogowe tekstury, klasyczne wartości i niezaspokojona ciekawość odkrywcy przeczesującego historię muzyki elektronicznej z całego świata, od techno, przez zwariowany i głęboki house, po old-schoolowy acid. Wyjątkowo płodny i obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru, Legowelt tworzy i wydaje dużo i szybko, ale wszystkie jego produkcje utrzymują ten sam wysoki poziom. Trafiają do takich labeli jak Clone, L.I.E.S., People Potential Unlimited czy Crème Organization, w formie mnogich EP-ek lub też wysoce docenianych longplejów takich jak The Paranormal Soul czy Crystal Cult 2080.

---

ORKIESTRA KLEZMERSKA TEATRU SEJNEŃSKIEGO

Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Obie te instytucje w swojej pracy edukacyjnej i artystycznej odwołują się do wielokulturowego dziedzictwa Europy Środkowowschodniej. Orkiestra powstała w trakcie pracy nad teatralną inscenizacją „Dybuka” Szymona An-skiego. Premiera spektaklu miała miejsce w 1996 roku. Od tego czasu trwa fascynująca przygoda młodych ludzi z pogranicznych Sejn z muzyką klezmerską. Wielu młodych w Sejnach miało już okazję wtajemniczać się w jej sekrety, ciągle dochodzą nowi, młodsi, zajmując miejsce odchodzących w dorosłe życie kolegów. Zmienia się też instrumentarium zespołu a tym samym jego brzmienie.

Dzisiaj sejneńscy muzycy zasilają warszawską scenę muzyczną, grają w najciekawszych formacjach, tworzą własne inicjatywy muzyczne. Spotkania z Mikołajem Trzaską i Raphaelem Rogińskim wybitnymi muzykami młodego pokolenia poszukującymi inspiracji w muzyce żydowskiej, którzy w ciągu ostatnich lat odwiedzali „Sejneńską Spółdzielnię Jazzową” (kolejny długofalowy program prowadzony przez sejneńskich muzyków) zaowocowały nowym brzmieniem muzyki żydowskiej w Sejnach.

Obecnie zespół występuje w składzie:
Dominika Korzeniecka – perkusja, Mateusz Bartosiewicz – perkusja, Borys Pol – perkusjonalia, Tadeusz Soroko – tuba, Michał Jachimowicz – sakshorn tenorowy, Stanisław Soroko – sakshorn altowy, Mateusz Sznejkowski – puzon suwakowy, Maciej Soroko – puzon suwakowy, Patryk Masłowski – puzon wentylowy, Dominik Sekura – trąbka, Kacper Szroeder – trąbka, Marcin Dąbrowski – trąbka, Michał Popiel – trąbka, Maciej Popiel – saksofon altowy, klarnet, Paweł Jaczewski – saksofon altowy, Maja Misiukanis – saksofon altowy, Janek Głembocki – saksofon altowy, Mikołaj Pol – wibrafon, cymbały, Michał Moniuszko – kontrabas, Wojciech Szroeder – akordeon.

---

Czwartek, 30.08.2018
Start koncertów o godzinie 20:00
Plac Zabaw & BarKa
Wstęp wolny!
Projekt współfinansuje miasto st. Warszawa.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧