Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert "Rock Love Chopin" Radka Chwieralskiego

Koncert "Rock Love Chopin" Radka Chwieralskiego
📅 Data: piątek, 24 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Evil Lova Scena ul. Świętokrzyska 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Radek Chwieralski urodził w 1978 roku w Warszawie.
Gra na gitarze od 11-go roku życia.
W wieku 14 lat odniósł pierwszy znaczący sukces – wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Różnej „Morda”. Kilka lat później rozpoczął edukację w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.
W 1999 został uznany przez amerykańską wytwórnię i wydawnictwo Guitar Nine Records jako „undiscovered”. Recenzje jego solowej, jak i zespołowej twórczości pojawiły się m.in. w takich magazynach jak „Estrada i Studio”, „Gitara i Bas + bębny” i „Teraz Rock”.
W 2004 roku brał udział w nagraniu płyty z wersjami Mazurka Dąbrowskiego „Jak zwyciężać mamy... Polscy artyści w hołdzie Mazurkowi Dąbrowskiego”. Oprócz utworu wykonanego przez Radka na płycie można usłyszeć m.in. Urszulę Dudziak, Kazika, czy Wojciecha Waglewskiego.
Rock 2005 to m.in. udział w koncercie charytatywnym pt. „Jazzmani dla Nowego Orleanu”.
W latach 2002–2005 współpracował z zespołem Analog, z którym wydał dwie płyty „AnalogiA” i „Ulica Wolność”. Na płycie „Ulica Wolność” gościnnie występował Stanisław Sojka.
W latach 2004–2006 współpracował z zespołem Hetman, z którym nagrał album „Skazaniec” oraz album koncertowy „LIVE”. Wraz z zespołem występował na festiwalu „Taste of Polonia 2005” w Chicago (USA).
W 2007 współpracował z Kostkiem Joriadisem w nagraniu płyty „Sen o miłości”. W tym roku również doszło do zawiązania zespołu Peter Pan. Liderem zespołu Peter Pan był Wojtek Szadkowski, znany m.in. z zespołu Collage i Satellite. Pierwsza płyta zespołu Peter Pan „Days” ukazała się w lipcu 2007 roku.
W 2008 brał udział w projekcie Rock Loves Chopin inspirowanym twórczością Fryderyka Chopina z okazji obchodów 200-lecia urodzin kompozytora. Płyta „Rock Loves Chopin”, gdzie autorem aranżacji oraz producentem jest Radek, ukazała się w czerwcu 2008 roku wydawnictwem Stołecznej Estrady oraz spółki Agora. Nagrania dokonano w studio S-4 Polskiego Radia, gdzie realizatorem dźwięku był Leszek Kamiński, zdobywca ośmiu Fryderyków. Na płycie występują również Jan Borysewicz, Grzegorz i Patrycja Markowscy, Janusz Olejniczack (światowej sławy pianista i interpretator muzyki Chopina), Anna Serafińska, Wojciech Pilichowski, Grzegorz Grzyb, Wojciech Horny, Vlodi Tafel i in.
Rock Loves Chopin ma za sobą występy m.in. w Szwecji, na Wiankach warszawskich, czy na gali w Teatrze Wielkim w Warszawie z okazji 25lecia przyznania Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie (oraz z okazji 65-tych urodzin byłego prezydenta). Występowali tam również tacy artyści jak T.Love, Dżem, Edyta Geppert, Krystyna Prońko, Janusz Radek, czy zespół Lombard.
2009 rok to utworzenie zespołu Rock & Chopin wykonującego utwory z płyty "Rock Loves Chopin" (zaś w kolejnych latach również inne utwory muzycznego wieszcza, jak i wybrane autorskie utwory Radka). W pierwszym składzie zespołu obok Radka znaleźli się: Wojciech Pilichowski (bas), Anna Serafińska (wokalizy), Tomasz "żaba" Mądzielewski (perkusja), Artur "bubu" Twarowski (gitara), Tim Flavio (instrumenty klawiszowe).
2010 - Music Master Chopin - to komputerowa gra muzyczna (składająca się z 3-ech części: Rock, Pop, Classic) wydana w 2010 roku przez Bloober Team i CD Projekt we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gra swoją stylistyką oraz mechanizmem przypomina znaną serię "Guitar Hero", gdzie zadaniem gracza jest samodzielne wykonanie największych dzieł Fryderyka Chopina w różnorakich aranżacjach i poziomach. Większość aranżacji części Rock oraz Pop, produkcja muzyczna, jak i nagrania partii gitarowych jest dziełem Radka, który współpracował przy tym projekcie z takimi artystami jak: Matt Dusk, Edyta Górniak, Ewa Farna, Iwona Węgrowska, Ewelina Flinta, Grzegorz Kupczyk, zespół Proletaryat, czy Paulina Lenda. Prace nad grą trwały półtora roku.
W 2012 nagrał płytę "Widzę, czuję, jestem" z zespołem Night Rider, którego był współzałożycielem wraz z Pawłem Kiljańskim oraz Jackiem Zielińskim.
W roku 2013 związał się z formacją Zdobywcy Pewnych Oskarów, której liderem jest Wojciech Jan Pytkowski.
W latach 2014–2015 niezależnie występował na koncertach autorskich i prowadził pedagogiczną działalność muzyczną.
W 2016 roku Radek Chwieralski przeprowadził się na blisko pół roku do Stanów Zjednoczonych, gdzie koncertował promując autorskie kompozycje, pisał muzykę do reklam, uczestniczył w jam sessions czerpiąc inspiracje muzyczne m.in. od czarnych bluesmanów.
W roku 2017 rozpoczął współpracę z zespołem Fabryka oraz wraz z Olą Kalczyńską utworzył zespół Chastity (w roku 2018 nazwę zmieniono na Brak Snu).
W maju 2018 roku koncertował z sukcesami w Wenezueli w Caracas zarówno w klubach, na zamkniętych imprezach dyplomatycznych w ambsadach, jak i w ramach Europejskiego Festiwalu Solistów w Centro Nacional de Accion Cocial por la Musica (tzw. "El Sistema") z towarzyszeniem narodowej orkiestry symfonicznej im.Simona Bolivara.
Ponadto Radek w magazynie „Gitarzysta” w dziale „Warsztaty” przez 3 lata prowadził rubrykę „solo”. Stworzył również kompleksową oprawę muzyczną do teleturnieju "Podróż życia", jak i nagrał płytę "Shorts of Sports" dla Sony ATV Publishing zawierającą 90 rockowych jingli.
Obecnie związany jest z zespołami Rock & Chopin, Brak Snu, Fabryka, Zdobywcy Pewnych Oskarów, a także prowadzi działalność solową.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę