Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Noc Klezmerów

Noc Klezmerów
📅 Data: sobota, 1 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Grzybowski (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


NOC KLEZMERÓW: koncert BUM BUM ORKeSTAR & Warsaw Friends |PL| | NIFTY’S |AT| | JINTA-LA-MVTA |JP|

Wystąpią:

BUM BUM ORKeSTAR w składzie (specjalnie na tę okazję): Oliwier Andruszczenko (klarnety, saksofon, duduk, prowadzenie), Mateusz Wachowiak (akordeon, śpiew), Damian Marat (trąbka, flugehorn), Bartosz Stępień (sakshorn tenorowy, instrumenty perkusyjne), Piotr Janiec (tuba), Mateusz Sieradzan (tapan, instrumenty perkusyjne, elektronika), Piotr Koźbielski (instrumenty perkusyjne), Tomasz Kłoś (ambient, elektronika), Maurycy Ra (wokal, beatbox) oraz Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy STAYnia;

NIFTY’S w składzie: Fabian Pollack (gitara, lider grupy), Michael Bruckner (gitara), Dominik Grünbühel (gitara basowa, MC), Valentin Duit (perkusja), Alexander Kranabetter (trąbka)

JINTA-LA-MVTA |JP| w składzie: Wataru Okuma (klarnet, instrumenty dęte), Miwazow (chin-dong, bębny, wokal), Yoshiaki Sato, Gideon Juckes, Fumi Watanabe

BUM BUM ORKeSTAR & Warsaw Friends będzie widowiskiem muzyczno-wizualnym przygotowanym specjalnie na festiwal Warszawa Singera. Ogromna energia, spontanicznośi wyjątkowe brzmienie zespołu, w połączeniu z głosami ponadczasowego Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowwgo STAYnia stawią czoła warstwie świetlno-ambientowej. Będziemy mogli przenieść się w miejsca szczególne, miejsca , które są i będą ważne dla każdego z nas. Nie zabraknie niespodzianek, które wywołają mnóstwo uśmiechu, ale też zmuszą do przemyśleń. Koncert będzie jedyny w swoim rodzaju i co najważniejsze, dla każdego: tych młodszych, jak i osób z dużą znajomością życia.W BUM BUM ORKeSTAR, założony w 2014 roku polski zespół muzyczny. Wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publiczność do poruszania ciałem w rytm muzyki. Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy.
Od kiedy grupa NIFTY'S otrzymała w 2006 roku World-Musik Preis za debiut, a w roku 2007 wyróżnienie dla artysty roku Ö1 stała się znana na światowej scenie muzycznej. Po sukcesie debiutanckiego albumu nowej muzyki klezmerskiej „Takeshi Express” (2007) Nifty's stale podążali swoją drogą. Zespół pracuje w stałym składzie od 2003 roku, konsekwentnie się rozwija, a intensywności jego muzyki nie daje się zignorować. W swoim nowym albumie „Naftularasa” Nifty's wypracowali tak oryginalną muzykę, że wymyka się ona wszelkim próbom opisu.
Nazwa Nifty's pochodzi od nazwiska Naftuli Brandweina, znanego jako Nifty. Urodzonego w polskiej Galicji, a zmarłego w 1963 w Nowym Jorku klezmera, muzyka żydowskiej diaspory. Mimo, że miał dość ekscentryczną osobowość, jego muzyka pozostawała zmyślna, elegancka, atrakcyjna, wyrafinowana, wręcz szykowna. Bo taki był: nieprzewidywalny, ale zawsze w dobrym stylu.
Podczas Nocy Klezmerów przekonamy się, jak wiele Nifty’s zaczerpnęło od swego „patrona”.
JINTA-LA-MVTA – oryginalny tokijski zespół założony przez Okuma Wataru i Miwazow. Swoją wyjątkowość zawdzięcza muzycznej bazie, na którą składają się wczesna współczesna muzyka uliczna „chin-dong” oraz „jinta” (orkiestry marszowe), połączonej z muzyką popularną ze wszystkich stron świata, w tym muzyką klezmerską i bałkańskią. W Japonii są jednym z naprawdę nielicznych zespołów specjalizujących się w muzyce klezmerskiej, tam też występowali z Frankiem Londonem, Alanem Bernem oraz Henrym Sapoznikiem. Cieszyli publiczność na festiwalach muzyki klezmerskiej w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Kanadzie, dziś są u nas, w sercu Warszawy!

Zorganizowano we współpracy z Austriackim Forum Kultury oraz Fundacją Japońską
Koncert plenerowy na Placu Grzybowskim
Wstęp wolny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧