Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wielkie wydarzenie dla dzieci w Warszawie

Wielkie wydarzenie dla dzieci w Warszawie
📅 Data: czwartek, 23 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, skwer I Dywizji Pancernej (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wielkie wydarzenie dla dzieci w Warszawie - 26 pomp wodnych dla Afryki od Cisowianki i 4F

23 sierpnia Wielki Finał akcji "zaWODY dla AFRYKI" w Parku Fontann. Wydarzenie będzie świetną okazją, aby dzieci z Warszawy aktywnie wypoczywając latem mogły jednocześnie realnie pomóc i uświadomić sobie jak ważna jest rola wody w życiu człowieka. Każdego dnia na świecie ponad 800 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych spowodowanych złymi warunkami higieniczno-sanitarnymi. Szacuje się z kolei, że 660 milionów ludzi na całym świecie – zwłaszcza w Afryce – nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Dzięki działaniom UNICEF, stały dostęp do dobrej jakości wody otrzymują miliony osób.

-Dzieci będę rywalizowały w konkurencjach sportowych, uczyły się na warsztatach, podczas których m.in. odbiją swoje dłonie w masie solnej. Zapewnimy im też wiele innych atrakcji: będzie można spróbować swoich sił na symulatorze surfingu, bawić w dmuchanych zamkach czy na ogromnym „krokodylu” – zapowiada Adam Boniecki, Dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, największego niekomercyjnego promotora sportu i rekreacji oraz zdrowego trybu życia w Polsce.

Wodę dla spragnionych uczestników zapewni partner wydarzenia - Cisowianka. W jednej z konkurencji pt. „Balansuj i nie uroń ani kropli” dzieci spróbują swoich sił na sprzęcie do koordynacji ruchowej. Patronem tej zabawy będzie 4F.

Zwieńczeniem zmagań dzieci będzie „Wielki marsz po wodę”, podczas którego uczestnicy wrzucą piłeczki, symbolizujące krople wody do pojemników-studni jako gest solidarności z dziećmi w Afryce. Zaangażowanie dzieci i ich wysiłek zostaną nagrodzone przez partnerów wydarzenia: 4F oraz Cisowiankę, którzy przekażą kwotę, pozwalającą na zakup 26 pomp wodnych w Afryce.

- Dzieci będą mogły nie tylko dowiedzieć się więcej o sytuacji wodno-sanitarnej, ale także realnie pomóc swoim rówieśnikom na drugim końcu świata. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a partnerom za nieocenione wsparcie - mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Podczas Wielkiego Finału zostanie również zorganizowane stoisko edukacyjne MPWiK, na którym można samodzielnie zbudować wodociąg, ułożyć gigantyczne puzzle oraz obejrzeć specjalistyczne samochody wodociągowe i kanalizacyjne.

Harmonogram wydarzenia „zaWODY DLA AFRYKI – Lato w Mieście”, 23 sierpnia 2018r. (wstęp wolny):

Godz. 10:00 – 10:15 – Uroczyste otwarcie Wydarzenia finałowego „zaWODY dla Afryki”
10:15 – Rozpoczęcie animacji i konkursów w strefie sceny, które będą prowadzone w trakcie trwania całej imprezy naprzemiennie przez prowadzącego oraz sędziego zawodów sportowych
10:15 – 11:00 – Przeprowadzenie rozgrzewki/treningu dla Uczestników przed zawodami
11:00 – 12:30 – Konkurencje - zawody sportowe
12:30 – Marsz po wodę
13:00 – Uroczyste zakończenie Wydarzenia

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci impreza sport warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę