Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wkład Ignacego Jana Paderewskiego do polskiej kultury politycznej

Wkład Ignacego Jana Paderewskiego do polskiej kultury politycznej
📅 Data: wtorek, 28 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:45

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 64 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Fundacja Służba Niepodległej oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie zapraszają na wykład prof. Mariana Marka Drozdowskiego pt. „Wkład Ignacego Jana Paderewskiego do polskiej kultury politycznej”.

Wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia (wtorek) o godz. 17:45 w Domu Polonii przy ul. Krakowskie Przedmieście 64. PROSIMY O PUNKTUALNOŚĆ.

Profesor Marian Marek Drozdowski należy do wybitnego pokolenia historyków lat 60. i 70. Posiada olbrzymi dorobek naukowy, głównie to biografistyka – nie tylko polityków, ale też działaczy społecznych i gospodarczych. Jedną z wybitnych postaci, którymi zajmuje się prof. Drozdowski jest Ignacy Jan Paderewski.

Spotkanie we wtorek 28 sierpnia może być również niejako dopełnieniem jego najnowszej publikacji pt. „O niepodległą i demokratyczną Rzeczpospolitą. Z dziejów aktywności artystycznej i obywatelskiej Ignacego Jana Paderewskiego”.

Wykład jest częścią projektu pt. „Paderewski w Służbie Niepodległej”, który składa się również z wystawy i recitalu fortepianowego.

Celem projektu jest budowanie świadomości historycznej poprzez przypomnienie osoby i działalności Ignacego Jana Paderewskiego. Ignacy Jan Paderewski jako postać, która bezpośrednio przyczyniła się do powrotu Polski na mapę świata i premiera rządu, wpisuje się wyjątkowo w jubileuszowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Może on być przykładem służby ojczyźnie, przede wszystkim wśród młodego pokolenia.

Partnerem projektu jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️