Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rachunki krzywd - spotkanie z Dariuszem Kalińskim

Rachunki krzywd - spotkanie z Dariuszem Kalińskim
📅 Data: środa, 22 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Hoża 29/31, Księgarnia BookBook Hoża (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Kalińskim, autorem książki "Bilans prawd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski" wydanej nakładem Znak Horyzont.
Spotkanie poprowadzi Kamil M. Turecki - dziennikarz, specjalista ds. międzynarodowych, autor wywiadów m.in. z Madeleine K. Albright, Johnem McCainem czy zabójcą Osamy bin Ladena

Czy można oszacować skalę krzywd wyrządzonych Polakom przez niemieckiego okupanta?
Twierdzili, że zaprowadzą porządek wśród ludzi niezdolnych, by rządzić samymi sobą. Rozgłaszali, że podejmują sprawiedliwą wojnę o należne im i podstępem wykradzione ziemie. Wyśmiewali „słowiański rozgardiasz”, utrzymując, że podludzie ze Wschodu tylko od nich mogą nauczyć się prawdziwej kultury. Kłamali. Z Niemiec nie przynieśli cywilizacji, ale ludobójstwo.
Sześć milionów polskich obywateli zabitych w toku działań wojennych, wyłapywanych ma ulicach i mordowanych jak zwierzęta, zagłodzonych, zesłanych do obozów, których jedynym celem była eksterminacja. Grabież majątku narodowego, destrukcja miast, zawłaszczenie kultury. Niewolnicza praca, wyniszczanie świadomości i plany zagłady całego polskiego narodu. Ogrom nierozliczonych krzywd wymyka się ocenie i opisowi.

Dariusz Kaliński – autor "Czerwonej Zarazy" – bez ogródek i bez obaw pisze o czasach, gdy Polak nie był dla Niemca człowiekiem. I nie boi się pytać, jaki jest bilans wyrządzonych Polsce niegodziwości.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę