Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wycieczka - SASKA KĘPA - pieszo

Wycieczka - SASKA KĘPA - pieszo

reklama
📅 Data: niedziela, 17 sierpnia 2014

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Dom Spotkań z Historią zaprasza na cykl wycieczek pieszych i rowerowych po dzielnicach Warszawy, które ze względu na swoje położenie rzadko stanowią cel varsavianistycznych spacerów. Wstęp wolny, na spacery nie trzeba się zapisywać.

17 sierpnia 2014 (niedziela) - SASKA KĘPA - pieszo
Start: 12:00, rondo Waszyngtona pod Pomnik Jerzego Waszyngtona. Czas trwania: 2 h. Przewodnik: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik.

Kiedyś wyspa na Wiśle, dziś prawdziwa oaza zieleni i życia towarzyskiego Warszawy. Chociaż administracyjnie należy do Pragi Południe jest bytem niezależnym i zupełnie nieprzystającym do tej podmiejsko - fabrycznej dzielnicy. Na Saskiej Kępie można odbyć lekcję architektury podziwiając dzieła najwybitniejszych awangardowych projektantów międzynarodowego funkcjonalizmu: Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy, małżonków Brukalskich, Lucjana Korngolda. Przyciągający klimat tej części miasta tworzą nie tylko wille z zielonymi ogrodami, egzotyczne ambasady i nazewnictwo ulic nawiązujące do nazw zagranicznych miast i państw, ale przede wszystkim jej mieszkańcy, którzy dziś sami nazywają siebie Saskersami. Saskersi tak bardzo kochają swoją dzielnicę, że twierdzą nawet iż tutaj znajduje się pępek Warszawy - spróbujemy go odnaleźć.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!