Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Przemiany

Festiwal Przemiany
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 13 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 16 września 2018

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Nowe technologie zmieniają świat. Sprawdź jak! Samodzielne maszyny i inteligentne kody wkraczają coraz głębiej w nasze życie. Czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja? W jakim stopniu możemy jej zaufać? Sprawdzisz to na festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik. To 4 dni twórczej aktywności, rozmów i rozważań dotyczących przyszłości.

Odwiedź wystawę Machina Sapiens. Zobaczysz na niej projekty artystyczne stworzone przez maszyny oraz prace twórców, wykorzystujących algorytmy AI. Poznasz zasady działania sztucznej inteligencji i zobacz ją w akcji. Posłuchasz monologu algorytmu, przejrzysz się w kubistycznym lustrze i staniesz przed dziełem sztuki, które oceni twoje walory estetyczne.

Przemiany Showroom to prezentacja AI w działaniu. Znajdziesz tu pierwszą platformę, umożliwiającą w pełni cyfrowe przyznawanie kredytów i aplikację robotową, która na co dzień wspiera procesy technologiczne w nowoczesnych zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Podczas festiwalowych wykładów posłuchasz specjalistów mn. in. z Sorbony i Oksfordu, a w trakcie debaty Czy dogadamy się z AI? wspólnie z ekspertami stworzymy wizję naszej najbliższej przyszłości. Panel Co kryje czarna skrzynka? to okazja, by porozmawiać o kwestiach odpowiedzialności sztucznej inteligencji.

Performance Regresja wzorca Alexandra Whitleya to utwór na jednego aktora i sztuczną inteligencję, opisujący za pomocą języka tańca związek człowieka z technologią. Oświetleniem zarządza algorytm, który „nauczył się” ruchów tancerza i potrafi z nim współgrać.

W kinie Przemian zgromadziliśmy kilkanaście filmów dokumentalnych, wyselekcjonowanych specjalnie przez Against Gravity. Ich tematyka związana jest ze sztuczną inteligencją, technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, a także pracą, kulturą, życiem i śmiercią w drugiej epoce maszyn.

Festiwal Przemiany to także warsztaty, spotkania i koncerty muzyki elektronicznej. Wszystko to pod hasłem cywilizacja algorytmów.

Festiwal Przemiany, 13-16 września 2018 r.
Centrum Nauki Kopernik
Wstęp wolny!

Szczegółowy program poniżej i na stronie festiwalu: link
Wydarzenie na FB: link

-----

PROGRAM FESTIWALU:

-----

◾️ WYSTAWA: MACHINA SAPIENS ◾️

🕗 Otwarcie wystawy:
13.09 (czwartek), 19:45 - 24:00
14 - 16.09 (piątek-niedziela), 11:00 - 23:00
📍 Sala konferencyjna, Centrum Nauki Kopernik, 1 piętro

Wystawa pokazuje jak rozwój sztucznej inteligencji wpływa na nasze życie. Zobaczymy prace artystyczne, projekty badawcze i produkty – już stosowane, oraz czekające dopiero na wdrożenie. Poznamy główne mechanizmy i zasady działania tych technologii. Zobaczymy jak rozwiązania na nich bazujące wkraczają w nowe sfery naszego życia, rozmywając granicę między tym co ludzkie, a tym co mechaniczne.

Partnerzy wystawy: CIID Copenhagen Institute of Interaction Design, Narodowe Muzeum Techniki, ACCREA Engineering, ASTOR, Uniwersytet Medyczny w Lublinie - UMLub

więcej: link

-----

◾️ WYKŁADY ◾️


SZTUCZNA INTELIGENCJA I SPOŁECZEŃSTWO
Artificial agency and social agency
prof. Luciano Floridi

*wykład otwarcia
🕕 13.09 (czwartek), godz. 18:00 - 19:30
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Prof. Luciano Floridi wykłada filozofię informacji na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jest autorem książek: Augmented Intelligence — A Guide to IT for Philosophers, Philosophy and Computing: An Introduction oraz Internet - An Epistemological Essay.

Po wykładzie odbędzie się dyskusja.


AKTYWNOŚĆ ONLINE I JEJ POTENCJAŁ BADAWCZY
How can online data help us quantify human behavior?
Merve Alanyali

🕕 14.09 (piątek), godz. 19:30 - 21:00
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Merve Alanyali to doktorantka w Data Science Lab w Warwick Business School, University of Warwick. Pracuje również w londyńskim Instytucie Alana Turinga.

Po wykładzie odbędzie się dyskusja.


SIEĆ ŁĄCZĄCA INTELIGENCJE
A web linking all kinds of intelligence
◾️ Fabien Gandon

ETYKA AUTONOMICZNYCH AGENTÓW
Ethical requirements for the design of fair autonomus agents
◾️ Jean-Gabriel Ganascia

*wykład podwójny
🕕 15.09 (czwartek), godz. 18:00 - 20:00
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Fabien Gandon - dyrektor ds. badań w informatyce i naukach komputerowych w INRINA (Inventors for Digital World) oraz kierownik wspólnego zespołu badawczego WIMMICS (Web-Instrumented Man-Machine Interactions, Communities, and Semantics) w Sophia-Antipolis Research Center (UCA, INRINA, CNRS, I3S).

Prof. Jean-Gabriel Ganascia pracuje na Sorbonie. Kieruje zespołem w LIP6 (Centrum badawczym, zajmującym się nauką o danych i sztucznej inteligencji).

Po wykładzie odbędzie się dyskusja.

Partnerzy wykładów: British Council Polska, Ośrodek Studiów nad Kulturą Francuską UW, Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie, Ambassade de France en Pologne, Digital University.

więcej: link

-----

◾️ DEBATA: CZY DOGADAMY SIĘ Z AI? ◾️

🕓 16.09 (niedziela), godz. 16:00 - 18:00
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Czy dogadamy się ze sztuczną inteligencją? Jakie technologie naprawdę przyniesie jutro, a które to sensacyjne banialuki? W jaki sposób rozwój uczenia maszynowego, sieci neuronowych i automatyzacji wpłynie na nasze życie? Zapraszamy do debaty z wybitnymi ekspertami!

Prowadzenie debaty:

Aleksandra Przegalińska - Massachusetts Institute of Technology
Wiktor Gajewski - Centrum Nauki Kopernik

Eksperci:
Julia Krzysztofiak-Szopa - prezes Startup Poland
Michał Boni - europoseł
Dominik Batorski - współzałożyciel i Chief Scientist w Sotrender

więcej: link

-----

◾️ KINO PRZEMIAN ◾️

Kino Przemian to kilkanaście filmów dokumentalnych, specjalnie wyselekcjonowanych przez Against Gravity. Ich tematyka związana jest ze sztuczną inteligencją, technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, a także pracą, kulturą, życiem i śmiercią w drugiej epoce maszyn.

W repertuarze: Czyściciele internetu, Genesis 2.0, Creative control, Oko na Julię, Polaroid. Błyskawiczne spełnienie marzeń, Pre Crime. Inwigilacja 3.0, Dobry Amerykanin, Zero Days, Profil: Amina, Facebookistan

Partner Kina Przemian: Against Gravity

więcej, w tym harmonogram filmów: link

-----

◾️ WARSZTATY ◾️

MEDIALAB: SOFT ROBOTICS

🕙 15.09 (sobota), godz. 11:00 - 18:00
📍 Pawilon 512

Medialab Przemiany to warsztat dla projektantów, branży kreatywnej i naukowców – także humanistów – dający możliwość pracy z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. W tym roku uczestnicy będą budować wyposażone w algorytmy uczenia maszynowego „soft boty”, czyli roboty posiadające elastyczne części ciała (imitacje tkanek miękkich).

link do formularza zgłoszeniowego: link

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


OPEN LABS

🕚 14.09 (piątek), godz. 11:00 - 18:00
15-16.09 (sobota-niedziela), godz. 11:00 - 19:00
📍 1p., Centrum Nauki Kopernik

Zajęcia prowadzone przez laboratoria Kopernika, na których każdy może wypróbować interfejs mózg-komputer, sprawdzić jak widzą roboty i poznać humanoida, który wykorzystuje uczenie maszynowe w praktyce.

więcej: link

-----

◾️ PRZEMIANY SHOWROOM ◾️

🕚 13.09 (czwartek), 19:45 - 24:00
14 - 16.09, (piątek-niedziela), godz. 11:00 - 20:00
📍 1p., Centrum Nauki Kopernik

Sztuczna inteligencja powoli zaczyna być integralną częścią naszego społeczeństwa. Showroom Przemiany to doskonała okazja, by się o tym przekonać. W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni prezentujemy różne produkty i prototypy, wykorzystujące AI. Każdy z gości może tu zobaczyć sztuczną inteligencję w działaniu - w narzędziach z których korzystamy świadomie i nieświadomie.

Partner Przemiany Showroom: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

więcej: link

-----

◾️ PERFORMANCE: REGRESJA WZORCA ◾️

🕗 15.09 (sobota), godz. 20:30 - 21:30
🕡 16.09 (niedziela), godz. 18:30 - 19:30
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Alexander Whitley - uznany i cieszący się popularnością angielski choreograf młodego pokolenia, zaprezentuje etiudę pt.: Pattern Regression. To utwór na jednego aktora i sztuczną inteligencję, opisujący za pomocą języka tańca związek człowieka z technologią. Oświetleniem zarządza algorytm, który „nauczył się” ruchów tancerza i potrafi z nim współgrać.

więcej: link

-----

◾️ PRZEMIANY MŁODYCH ◾️

🕚 14.09 (piątek), godz. 11:00 - 15:00
📍 Sala audytoryjna, Centrum Nauki Kopernik

Rozwój nowych technologii i trendy gospodarcze w silnym stopniu kształtują rynek pracy, ścieżki kariery i edukacji. Sprawia to, że młodzi ludzie, którzy dzisiaj decydują o swojej przyszłości stoją przed bardzo trudnym zadaniem. Przemiany Młodych to wydarzenie adresowane dla licealistów, którzy w trakcie wykładu, paneli i warsztatów będą mogli zapoznać się z możliwościami i wyzwaniami, wynikającymi z rozwoju gospodarki opartej na sztucznej inteligencji.

Partnerzy Przemian Młodych: Digital University, Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

więcej: link

-----

◾️ ROZMOWY ◾️

💬 PANEL: ETYKA MASZYN

🕓 14.09 (piątek), godz. 17:00 - 18:30
📍 Kawiarnia festiwalowa

Jak sprawić, by algorytmy sztucznej inteligencji uwzględniały nasze systemy etyczne?

Moderacja:
Łukasz Łamża - Tygodnik Powszechny

Paneliści:
Pedro Lopes i Robert Kovacs - artyści
Michał Wroczyński - fido.ai
Łukasz Jonak - DELab UW

Uwagi: panel prowadzony w języku angielskim, tłumaczenie symultaniczne


💬 PANEL: CO KRYJE CZARNA SKRZYNKA?

🕓 14.09 (piątek), godz. 18:30 - 19:30
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Sztuczna inteligencja podejmuje za nas coraz więcej, coraz ważniejszych decyzji. Jakie warunki musi spełnić, żebyśmy uznali ją za odpowiedzialną i zrozumiałą?

Moderacja:
Jowita Michalska - Digital University

Paneliści:
Krzysztof Rutkowski - Senfino
Katarzyna Szymielewicz - Panoptykon
Aleksandra Przegalińska - Massachusetts Institute of Technology


💬 PANEL: ARTYSTA I ALGORYTM

🕓 15.09 (sobota), godz. 16:30 - 18:00
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Bezosobowy algorytm może konkurować z kreatywnością człowieka! Jakie są tego konsekwencje? Jak to wykorzystać na własną korzyść?

Moderacja:
Ania Skrzypek - Centrum Nauki Kopernik
Adam Mandziejewski - Centrum Nauki Kopernik

Paneliści:
Wiesław Bartkowski - School of Form
Annalie Berner - CIID researcher
Harshit Argawali - MIT researcher

Uwagi: panel prowadzony w języku angielskim, tłumaczenie symultaniczne


💬 PANEL: JAK ROZMAWIAĆ O AI?

🕓 16.09 (niedziela), godz. 12:00 - 14:00
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Konsekwencje ekspansji AI dotkną każdego z nas. Jak sprawić, by ludzie podejmowali dyskusję o kierunku jej rozwoju?

Moderacja:
Błażej Dawidson - Centrum Nauki Kopernik
Jakub Maria Puzyna - Centrum Nauki Kopernik

Paneliści:
Edwin Bendyk - Polityka
Stanisław Dyrda - NCBR
Emilia Kaczmarek - Kultura Liberalna
Robert Kroplewski - Ministerstwo Cyfryzacji
Katarzyna Szymielewicz - Panoptykon
Alek Tarkowski - Centrum Cyfrowe


więcej: link

-----

◾️ KONCERTY ◾️

KONCERT PIN PARK

🕓 13.09 (czwartek), godz. 21:00 - 24:00
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Pin Park to dwóch miłośników syntezatorów analogowych. Zarówno nazwa projektu, jak i tytuł debiutanckiej płyty Macieja Polaka i Macieja Bączyka to słowa-klucze do odczytania i zrozumienia ich muzyki. Korzystając z oryginalnego instrumentarium, rozpościerają szerokie spektrum analogowych brzmień, generując muzykę pełną melancholii i wyciszenia, zbudowaną na pętlach rozwijających się motywów, przeszytą mnóstwem detali i dźwiękowych niuansów.


PRZEMIANY LIVE!

🕓 14.09 (piątek), godz. 21:00 - 02:00
📍 Scena Letnia Centrum Nauki Kopernik

Przemiany Live 2018 cechuje mroczna, dekadencka atmosfera. Oddaje czasy niepokoju i zmiany wiszącej w powietrzu. Tegoroczna edycja serwuje intensywny rollercoaster pomiędzy stylami, od EBM, industrial, po surowe, wręcz brutalne minimal techno.

WYDARZENIE PŁATNE!
Kup bilet tutaj: link


KONCERT NOON

🕓 15.09 (sobota), godz. 21:00 - 23:00
📍 Kawiarnia festiwalowa, Centrum Nauki Kopernik

Nowy album Noon wyłonił się z setek notatek spisanych na brudno. To dziennik, oparty na szczątkach kompozycji powstałych w 2010 roku. ALGORYTM domyka trylogię, której niepozorny początek dały EP Pewne sekwencje, a wyraźnym zwrotem w nieznane był album Dziwne dźwięki i niepojęte czyny.

więcej: link

-----

◾️ WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE ◾️

W tym roku programem festiwalu został poszerzony o wydarzenia towarzyszące, odbywające się wokół Kopernika oraz w różnych miejscach w całej Polsce.

więcej: link


1️⃣ THE GLASS ROOM EXPERIENCE
wystawa

🕓 03.08 - 16.09.2018
📍 Pawilon 512, Centrum Nauki Kopernik

więcej: link


2️⃣ JEŚLI NIE SZTUCZNA INTELIGENCJA TO CO? INTERFEJSY MÓZG - KOMPUTER
wykład prof. Piotra Durka

🕓 07.09.2018, godz. 17:00 - 18:30
📍 Wolskie Centrum Kultury, Górczewska 15


CZŁOWIEK CZYTA ROBOTA, ROBOT CZYTA CZŁOWIEKA
performance Reda Haddad

🕓 07.09.2018, godz. 18:30 - 20:00
📍 Wolskie Centrum Kultury, Górczewska 15

więcej: link


3️⃣ SZTUCZNA INTELIGENCJA, CZY MAMY SIĘ CZEGO BAĆ?
spotkanie z dr Aleksandrą Przegalińską

🕓 07.09.2018, godz. 18:00
📍 Dom Kultury Kadr, Przemysława Gintrowskiego 32

więcej: link


3️⃣ SATURN I MEL
spektakl

„Saturn i Mel” to futurystyczna afera muzyczna, odbywająca się w domostwie pary tytułowych, przygniecionych własnym luksusem nuworyszy. Spektakl opowiada o kryzysie w technokratycznym zamkniętym osiedlu przyszłości. Jest to kolejna produkcja Klubu Komediowego z pogranicza literatury, absurdu i nowoczesności.

📍 Klub Komediowy, Nowowiejska 1

09.09.2018, godz. 19:00
12.09.2018, godz. 19:00
13.09.2018, godz. 19:00
17.09.2018, godz. 19:00


4️⃣ AI SHOWCASE MEETUP
spotkanie

🕓 10.09.2018, godz. 18:30
📍 Startberry, Grochowska 306/308

ANALIZA OBRAZU
warsztat

🕓 11.09.2018, godz. 10:00
11.09.2018, godz 16:00
📍 Startberry, Grochowska 306/308

EXPLAINABLE AI
spotkanie

🕓 12.09.2018, godz. 18:30
📍 Startberry, Grochowska 306/308

więcej: link


5️⃣ DATA WORKSHOP TOUR
warsztaty

Kraków 01.09, Katowice 02.09, Gdańsk 08.09, Poznań 15.09, Wrocław 22.09, Warszawa 28.09 i 29.09

więcej: link

Partnerzy wydarzeń towarzyszących: Startberry, Dom Kultury Kadr, Otwarta Kolonia, Wolskie Centrum Kultury, Klub Komediowy, Panoptykon, Tactical Tech, DataWorkshop

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci film koncert spotkanie teatr warsztaty wykład wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧