Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Inauguracyjny 60. edycji JAZZ Jamboree 2018 - MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO TRIO / PETER CINCOTTI

Koncert Inauguracyjny 60. edycji JAZZ Jamboree 2018 - MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO TRIO / PETER CINCOTTI
📅 Data: sobota, 29 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Trzech Krzyży (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO TRIO
Leszek Możdżer - fortepian
Lars Danielsson - kontrabas
Zohar Fresco- perkusja

PETER CINCOTTI
88 klawiszy, stołek I mikrofon. Daj te rzeczy Peterowi Cincottiemu, a zabierze cię dokądkolwiek zechcesz.
Jak pilot w kokpicie, gdy Cincotti zasiada za fortepianem to jakby świat był na wyciągnięcie ręki. I tym razem, na jego długo wyczekiwanym nowym albumie, rzeczywiście podróżuje “Long Way From Home” ( Daleko od Domu).
“ Nigdy wcześniej nie użyłem fortepianu w ten sposób. Kilka lat temu zaczął mieć wizję albumu, na którym wprowadzam aktywne, rytmiczne brzmienie fortepianu w krajobraz współczesnej muzyki.”
Peter nauczył się grać na instrumencie w tym samym wieku, w którym uczył się chodzić i mówić. Gra na fortepianie jest dla niego nieodłączną częścią podstawowych elementów życia. "To nie było coś, o czym kiedykolwiek myślałem, to było po prostu coś, co zrobiłem" - wspomina. "W miarę, jak się starzeję, świadomie przekroczyłem linię uczenia się i uczę się za dużo. Z chwilą, gdy robi się zbyt oficjalnie, to koniec. “
Cincotti urodził się i wychował w Nowym Jorku, większość swojego dzieciństwa spędzając w ciągu dnia w szkole, zaś wieczorami I nocami grając w klubach. Legendarny producent muzyczny Phil Ramone odwiedził pewnej nocy klub, w którym grał Cincotti.To odkrycie, doprowadziło Ramone’a do wyprodukowania debiutanckiego albumu Petera, który osiągnął szczyt na listach przebojów Billboardu, czyniąc 18-letniego Cincottiego najmłodszym artystą, który kiedykolwiek tego dokonał.
Od tego czasu Peter występował w najbardziej prestiżowych miejscach na świecie, od Carnegie Hall po L'Olympię w Paryżu, współpracując z takimi artystami od Andrei Bocelli po Davida Guettę. Występował w przebojowych filmach takich jak Spiderman 2, reprezentował światową modę marki Ermenegildo Zegna i Toda, a niedawno pojawił się jako sam w sezonie 3 z serialu House Of Cards, śpiewając duet z prezydentem granym przez Kevina Spaceya.
Jego żywe i społecznie świadome pisanie piosenek przykuło uwagę 16-krotnego zwycięzcy nagrody Grammy, Davida Fostera, który wyprodukował trzeci album Cincottiego East Of Angel Town, wydając piosenkę "Goodbye Philadelphia", która stała się hitem za oceanem, osiągając pierwszą dziesiątkę na listach przebojów Pop Radio w całej Europie.
Doświadczenia Petera ukształtowały jego muzykę na przestrzeni lat, zmieniając warstwy jego brzmienia i wymiary jego stylu. Z tego powodu jego fani czekają na każdy jego nowy album, jakby byli niemal czytelnikami, którzy pragną dotrzeć jak najszybciej do następnego rozdziału swojej ulubionej książki. Cincotti zmieniał gatunki i miksował wpływy oraz style na różne sposoby, ale jego historia rozgrywa się obecnie na niezbadanym terenie, czego wyrazem jest jego nowy album “Long Way From Home.”
Napisany, zaranżowany i wyprodukowany przez Cincottiego album, jest kolekcją piosenek oraz wynikiem "przeniesienia moich fortepianów do domu na Jersey Shore, zbudowania studia nagraniowego i spędzania większości z ostatnich dwóch lat za stołem mikserskim" jak sam tłumaczy.
"Świetnie było pracować przez całą noc bez żadnych narzekającyh sąsiadów , jak to było wcześniej w Nowym Jorku i realizować na gorąco każdy pomysł jaki zakiełkował w mojej głowie. Jestem pewien, że po drodze, niekiedy mocno mnie poniosło. W pewnym momencie, ilekroć zasnąłem, w moim śnie pojawiała się nowa piosenka. Natychmiast po przebudzeniu zapisywałem je na gorąco. Kilka piosenek na tym albumie zostało tak właśnie napisanych. Doszedłem do punktu, w którym czułem, że nawet już nie komponuję, tylko zapisuję to, co już mi się wcześniej przyśniło. "

INAUGURACJA 60. EDYCJI JAZZ JAMBOREE 2018 - koncert plenerowy:
29 września, 18:30
Plac Trzech Krzyży, Warszawa
WSTĘP WOLNY

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧