Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

LUZ I ZAPAŁ - wystawa rysunków Marka Konatkowskiego

LUZ I ZAPAŁ - wystawa rysunków Marka Konatkowskiego
📅 Data: czwartek, 6 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Pawilon Sztuki ERGO Hestia, Franciszka Kostrzewskiego 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Gdyby znaleźć najodpowiedniejsze medium, w którym wyostrzony zmysł obserwatora swobodnie komentowałby otaczającą rzeczywistość, punktu zaczepienia szukalibyśmy na pewno w rysunku. Na wystawie „Luz i Zapał”, organizowanej przez Fundację Art Transfer w warszawskim Pawilonie Sztuki, zobaczymy wybrane prace wprost ze szkicownika Marka Konatkowskiego. Artysta celnie i z humorem opowiada o naszej zwykłej i niezwykłej codzienności – w otoczce literackich i popkulturowych odniesień.

Marek Konatkowski
**Luz i Zapał**
--> wernisaż: 6 września 2018, czwartek, godz. 18.00
--> Pawilon Sztuki / Kostrzewskiego 1 / Warszawa
--> wystawa trwa do 18 września 2018

godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, piątek 14.00-17.00
środa nieczynne, czwartek 14.00-18.00 lub po umówieniu telefonicznym +48 513 525 045

Barwne historie Marka Konatkowskiego rozgrywają się na pograniczu komiksu i fotograficznych migawek. Wystawę „Luz i Zapał” tworzy kilkadziesiąt rysunków wyjętych wprost z jego szkicownika. Zwracają one uwagę doskonale prowadzoną kreską i niezwykle przemyślaną kompozycją kolorystyczną. Współgrają w ten sposób z różnorodnością tematów, jakie artysta podejmuje w swojej twórczości. Poprzez tę nietuzinkową, doprawioną soczystym humorem formę, twórca zaprasza do innego spojrzenia na naszą polską – mniej lub bardziej zabawną – oczywistość.

Konatkowski odkrywa przed nami różne strategie prowadzonych przez siebie obserwacji. W rysunkach artysty przyjmują one kształt surrealistycznych i ironicznych komentarzy, (nie)dopowiedzeń i zabawnych scenek. W tym wszystkim pomagają mu niespodziewani i tajemniczy goście, których postacie kreśli na każdej niemal swojej pracy. Kot, blondynka, Napoleon i astronauta pojawiają się tam bowiem specjalnie, by pod biało-czerwoną flagą i wśród urokliwego słowiańskiego chaosu komentować przewrotnie i z dystansem wszystko to, co składa się na nasze codzienne doświadczanie „theatrum mundi”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę