Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sąsiedzkie Fajfy na dechach

Sąsiedzkie Fajfy na dechach
📅 Data: niedziela, 9 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Park Koziorożca (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


DRODZY MIESZKAŃCY DZIELNICY WŁOCHY!
9 września od godziny 15.00 zapraszamy wszystkich nad Stawy Koziorożca na piknik sąsiedzki "FAJFY NA DECHACH", utrzymany w klimacie przedwojennej Warszawy i nawiązujący do tradycji cotygodniowego chodzenia na „dechy”, czyli potańcówki, na których nie było podziałów na grupy społeczne. Wszyscy dobrze się bawili. Chcemy aby piknikowi sąsiedzi poznali się, mieli przestrzeń do podzielenia się swoimi zainteresowaniami, pasjami i zapoznali się z historią dzielnicy.

Będziemy mogli zatańczyć popularne w latach 20. ubiegłego wieku tango oraz fokstrota pod okiem profesjonalnych tancerzy. Zrobić i zabrać do domu broszkę, wachlarz oraz obrazek w stylu vintage. Najmłodsi uczestnicy poznają zabawy dziadków: serso, zośkę, cymbergaja. Piknikowi towarzyszyć będzie wystawa wielkoformatowych zdjęć starych Włoch oraz PRAWDZIWY FOTOPLASTIKON przedstawiający historię dzielnicy. Poznamy gazeciarza, pucybuta, kataryniarza, klimat starej mydlarni a uzupełnieniem dawnej atmosfery będą tradycyjne warszawskie potrawy: pyzy oraz flaczki oraz krówki, pańska skórka i obwarzanki.

Pamiętamy, że obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, dlatego będziemy szyć chusty niepodległościowe, robić kotyliony i czapki niepodległościowe.

Wisienką na torcie będzie mini recital naszego sąsiada, legendy polskiej muzyki rockowej, śpiewającego utwory z repertuaru Szwagrakolaski oraz T.Love - zespół ZYGMUNT „MUNIEK” STASZCZYK I PRZYJACIELE” ....zapraszamy serdecznie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: dla dzieci impreza koncert warsztaty wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę