Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Heroiny Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia | Muzyczki

Heroiny Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia | Muzyczki
📅 Data: czwartek, 20 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na spotkania z różnymi obliczami muzycznego eksperymentu w Europie Środkowowschodniej, także w odsłonie filmowej (science fiction, animacja) oraz teatralnej (słuchowiska, monodramy). Zapewnimy kino dla uszu, jak i dla oczu, spotkania z gośćmi i przystępne wprowadzenia!

Za sprawą wystaw, wydawnictw muzycznych i książkowych muzyka powstała w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia jest znów na fali. Futurystyczna elektronika powstawała jednak nie tylko w Warszawie, lecz także w innych miastach Europy Środkowowschodniej: Pradze, Belgradzie, Pilźnie czy Bratysławie. Nie tworzyli jej wyłącznie kompozytorzy, lecz także kompozytorki i inżynierowie.

Pierwsze spotkanie z cyklu Muzyczki poświęcone będzie kobietom w muzyce eksperymentalnej. Rozpoczniemy je pokazem filmu dokumentalnego „The Sensual Nature of Sound: 4 Composers Laurie Anderson, Tania Leon, Meredith Monk, Pauline Oliveros” w reżyserii Michaela Blackwooda. Pionierskie doświadczenia amerykańskich twórczyń przedstawione w filmie skonfrontujemy z opowieściami Barbary Okoń-Makowskiej, wieloletniej reżyserki dźwięku ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. W części trzeciej wieczoru posłuchamy zaś utworów polskich twórczyń. W programie znajdą się utwory m.in. Elżbiety Sikory, Magdaleny Długosz i Barbary Zawadzkiej.

WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

PARTNERZY
Bôłt Records, Glissando

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film koncert spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę