Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Performatywność rzeźby - warsztat rzeźbiarski z Olgą Micińską

Performatywność rzeźby - warsztat rzeźbiarski z Olgą Micińską
📅 Data: sobota, 15 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Królikarnia, ul. Puławska 113a (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


"Performatywność rzeźby” - warsztat rzeźbiarski
prowadzenie: Olga Micińska
* obowiązują zapisy *

termin: 15-16.09. g. 12.00-18.00
miejsce: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni

W ramach programu wydarzeń towarzyszących zakupowi rzeźby Jerzego Beresia "Zwid piękny" do kolekcji MNW zapraszamy na warsztaty rzeźbiarskie z Olgą Micińską.

Program:

Sobota, 15 września godz. 12-18
Warsztaty rozpoczną się od omówienia rzeźby performatywnej. Porozmawiamy o tym, jak uczestnicy rozumieją zagadnienie performatywności oraz jaką rolę w performansie może odgrywać obiekt rzeźbiarski. Następnie zapoznamy się z materiałami (drewno, tekstylia, drobne elementy łączące, moduły metalowe) i przejdziemy do wykonywania własnych obiektów w sposób spontaniczny, „na gorąco” (ewentualnie będzie można wcześniej wykonać szybki szkic). Uczestnikom będzie pomagał asystent. Celem działalności twórczej podczas warsztatów jest stworzenie obiektów, które będą przyrządami wchodzącymi w interakcję z ciałem – np. na zasadzie instrumentów, narzędzi czy aparatów absurdu. Przy tworzeniu obiektów istotne będzie, aby postarać się nadać im cechy interaktywne, dźwiękowe, mobilne. Dopuszczalne będą wszelkie rozwiązania aktywujące rzeźbę. W trakcie warsztatów będziemy starali się dotrzeć do istoty „performatywności”.

Niedziela, 16 września godz. 12-18
W kolejnym dniu warsztatów spotkamy się ponownie i będziemy kończyć nasze obiekty. Uczestnicy będą zachęcani do wykonania więcej niż jednej pracy lub ewentualnie jednego obiektu, ale o skomplikowanej strukturze. W trakcie procesu tworzenia kolejnych obiektów, zaczniemy obmyślać ich pobudzenie do akcji – poprzez sekwencję ruchów i gestów lub też rozłożenie w przestrzeni. Uczestnicy będą zachęceni do „użycia” swoich rzeźb - założenia ich na siebie lub wejścia w nie – w sposób dosłowny. Ostatnią częścią warsztatu będzie improwizacja, mająca na celu poruszenie wykonanych prac i podjęcie próby ożywienia w ich funkcji symbolicznych. Działania zostaną udokumentowane , a powstałe prace zakomponujemy w przestrzeni parku lub też w przestrzeniach gmachu Królikarni.

Niedziela, 30 września godz. 13
W ramach ostatniej sesji warsztatów poruszymy wykonane rzeźby raz jeszcze, tworząc otwarty performacne dla publiczności w parku rzeźby w Królikarni. Do udziału w tym wydarzeniu zostaną zaproszeni wszyscy chętni uczestnicy warsztatu. Uczestnicy zostaną poproszeni o ponowne „założenie” swoich rzeźb i przedstawienie, wydłużonej, improwizowanej sesji gestów symbolicznych przy ich użyciu.

Warsztat bezpłatny, przeznaczony jest dla osób dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

>Informacje i zapisy: edukrolikarnia@mnw.art.pl

Olga Micińska — artystka, zajmuje się rzeźbą i stolarstwem, regularnie współpracuje z zakładami rzemieślniczymi różnych specjalizacji. Absolwentka Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP oraz Dutch Art Institute w Arnhem (Holandia). W swoich pracach przede wszystkim podejmuje zagadnienia związane z technologią, metodologią pracy rzemieślniczej w ramach produkcji sztuki współczesnej. Prace Micińskiej często operują na pograniczu użyteczności i abstrakcyjnego konceptu.

Zakup rzeźby "Zwid piękny "w ramach zadania „Kontynuacja rozbudowy kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie w 2018 roku”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę