Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa prac malarskich Zofii Błażko

Wystawa prac malarskich Zofii Błażko
📅 Data: piątek, 21 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Piękna 62/64 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa Zofii Błażko pt. „My” przedstawia cykl portretów malarskich młodych osób, w tym autoportrety malarki. Przedstawione prace stanowią kontynuację dotychczasowych poszukiwań twórczych, w których centrum znajduje się człowiek wraz ze swoim niepowtarzalnym charakterem i ulotnymi emocjami. Stosując obraz jako artystyczny środek przekazu, malarka pragnie umożliwić widzowi pogłębienie poznania drugiego człowieka. Wystawa jest formą rejestracji osobowości prezentowanych modeli.

Zofia Błażko nie skupia się jedynie na formie estetycznej prac malarskich, ale pragnie również przekazać ulotne i wewnętrzne bogactwo swoich modeli.
Artystka, posługując się językiem wizualnym, szuka prawdy o drugim człowieku i jednocześnie o sobie. Każda z eksponowanych prac malarskich poprzedzona jest próbą poznania i zgłębienia psychiki osoby portretowanej. Według autorki podejście do sztuki, wymagające bezpośredniego i pełnego kontaktu z modelem, prowadzi do humanizacji języka wizualnego.

Posługując się różnobarwną paletą kolorystyczną, malarka przedstawia kobiety ubrane we wzorzyste sukienki, a żywe tła i draperie wywołują nastrój pełen optymizmu i lekkości. Odzwierciedleniem ulubionej sztuki renesansu i baroku są harmonijne formy oraz silne światłocienie towarzyszące stworzonym przez Zofie Błażko dziełom.

Wystawa dostępna do 29 września.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️