Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zrozumieć ucznia z zespołem Aspergera - pokaz edukacyjny

Zrozumieć ucznia z zespołem Aspergera - pokaz edukacyjny
📅 Data: wtorek, 18 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


POKAZ EDUKACYJNY Zrozumieć ucznia z zespołem Aspergera

Projekcja filmu "Normalny Autystyczny Film" oraz wykład, a także losowanie książek "Mam zespół Aspergera" Karoliny Dyrdy i Edyty Ołdak.

Szkolenie poprowadzi Marcin Bonaszewski – psycholog z Centrum Terapii dla Osób z Zespołem Aspergera SOTIS, który współpracuje z Uniwersytetem SWPS. Ma ono na celu pokazać nauczycielom w jaki sposób myśli i co czuje, jak postrzega nasz świat uczeń z zespołem Aspergera oraz uświadomić jakie dylematy i wyzwania czekają go w środowisku jak szkoła. Uczestnicy otrzymają także podstawowe wskazówki praktyczne, które pomogą wspierać uczniów z zespołem Aspergera.

Harmonogram spotkania:
14:00-14:15 – Przywitanie gości i wstęp
14:15-15:45 – Projekcja Filmu
15:45-16:30 – wykład

Opis filmu:
Bohaterowie filmu to pięcioro niezwykłych młodych ludzi dotkniętych zespołem Aspergera. Film, kręcony przez dwa lata intymny portret społecznej inności, udowadnia, że zespół Aspergera to nie tyle choroba, co odmienny sposób postrzegania świata. Lukáš ma charakterystyczne poczucie humoru, kocha filmy i pisze scenariusze. Denis to wirtuoz fortepianu, który jest w stanie zagrać najtrudniejsze klasyczne utwory (jego interpretacje Chopina, Vivaldiego, Beethovena i Dvořáka pojawiają się w ścieżce dźwiękowej filmu). Jest przy tym niezwykle inteligentny i oczytany. Uwielbia "Małego Księcia", którego za każdym razem odczytuje na nowo. Depresyjna nastolatka Majda kocha rap, za pomocą którego wyrzuca z siebie nienawiść, którą czuje do samej siebie, rodziców i świata. Jej śmiałe teksty opisują otaczający świat z rozbrajającą szczerością. Dwunastoletnia Marjamka doskonale zna angielski i bez problemu potrafi opowiadać w tym języku długie historie, a jej młodszy brat Ahmed jest z kolei niezwykle przyjacielski. Pięcioro niezwykłych młodych ludzi dotkniętych zespołem Aspergera, których społeczeństwo określa mianem "aspergerowców". Kręcony przez dwa lata intymny portret społecznej inności pokazuje prawdziwe oblicze bohaterów oraz ich relacje z rzeczywistością. Unaocznia to, co sytuuje ich poza granicami społecznej normalności, zachęcając do refleksji, czym tak naprawdę jest pojęcie zdrowia psychicznego. Udowadnia, że zespół Aspergera to nie tyle choroba, co odmienny sposób postrzegania świata. Ta poetycka przypowieść o pięknie bycia innym skłania do podjęcia próby zrozumienia fascynującego świata ludzi z zespołem Aspergera i ich sposobu myślenia.

Partner spotkania: Against Gravity / Akademia Dokumentalna

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️