Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Marcin Jarnuszkiewicz. Teatr | Wernisaż

Marcin Jarnuszkiewicz. Teatr | Wernisaż
📅 Data: czwartek, 20 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Jazdów 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na wernisaż wystawy "Marcin Jarnuszkiewicz. Teatr", poświęconej twórczości zmarłego w 2016 roku scenografa, reżysera i pedagoga. Wystawę można oglądać w Galerii Instytutu od 20 września.

Z okazji wernisażu na scenie Instytutu Teatralnego wystawione zostanie autorskie przedstawienie Jarnuszkiewicza (reżyseria i scenografia) Gęś, Śmierć i Tulipan - Spektakl Teatru Baj Wolfa Elbrucha. Poza tym pokazane zostaną zdjęcia m.in. ze spektaklu "Do Damaszku" Augusta Strindberga w Teatrze Szwedzka 2/4, dokumenty, fragmenty zapisów filmowych.

Marcin Jarnuszkiewicz (ur. 1947) ukończył Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jako scenograf debiutował słynną "Balladyną" Słowackiego w reżyserii Hanuszkiewicza w Teatrze Narodowym w Warszawie w 1974, jednak rozgłos przyniósł mu spektakl "Księcia Niezłomnego" w Teatrze Polskim w Szczecinie w reżyserii Bohdana Cybulskiego, wystawiony na Zamku Książąt Pomorskich, do którego zaprojektował scenografię i oryginalne kostiumy (1977). Zrealizował kilkadziesiąt scenografii teatralnych (w tym telewizyjnych), jako scenograf współpracował wielokrotnie m.in. z Adamem Hanuszkiewiczem, Bohdanem Cybulskim, Andrzejem Wajdą, Maciejem Prusem. Interesował go teatr autorski, wizjonerski, plastyczny a jednocześnie minimalistyczny, egzystencjalny, zadający podstawowe pytania o los człowieka i taki teatr najchętniej tworzył.

Kuratorem wystawy jest Anna Mieczyńska-Jerominek, autorem kształtu plastycznego Krzysztof Kelm.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę