Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spektakl dla młodzieży: Polowanie na MOL-e

Spektakl dla młodzieży: Polowanie na MOL-e
📅 Data: poniedziałek, 24 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Centrum Promocji Kultury ul. Podskarbińska 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Teatralna opowieść dla młodzieży o literaturze, o tym jak trudno jest się odnaleźć autsiderom w dzisiejszych czasach.

Młodzież żyje jak w okularach, w wirtualnej rzeczywistości. Wartości jakie możemy osiągać dzięki literaturze, spotkaniom z drugim człowiekiem zeszły na dalszy plan... W dobie internetu, łatwego dostępu do urządzeń mobilnych i portali społecznościowych młodzież przestaje interesować się książkami, a wiadomo przecież jak ważnym elementem dla rozwoju młodego człowieka jest szeroko pojęte czytelnictwo, jak wpływa na kształtowanie świadomości i rozwoju intelektualnego.

Polowanie na MOL-e, podejmuje także inne ważne dla współczesnej młodzieży kwestie jak randki przez internet i kanały komunikacji. Autorzy spektaklu przypominają młodym ludziom o potrzebie bezpośrednich rozmów, spotkań twarzą w twarz. - Problem internetowy dotyczy przede wszystkim naszej emocjonalności, zanikania pewnych rzeczy w człowieku. A czytanie idzie w parze z emocjonalnym rozwojem. Chcemy, by młodzi ludzie nie zapominali o tym - mówiła o przesłaniu spektaklu Agata Skowrońska-Kartvelishvili.

Polowanie na MOL-e to nie tylko przedstawienie, to nowatorski projekt społeczno-kulturalny, który przyciąga całe rzesze młodych ludzi. Do tajemniczego świata książek zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat.

OD AUTORA SZTUKI:
Książek nikt już dziś nie czyta. Świat, w którym funkcjonuje Tomek jest bliski temu stwierdzeniu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ludzie pochłonięci wirtualną rzeczywistością niezmiernie rzadko choć na chwilę wyściubiają z niej nosa. On sam, jako młodociany autor wciąż jeszcze niewydanej książki znosi to wyjątkowo źle. Nie przeczuwa nawet, że piętno odludka i opór wydawcy są zaledwie początkiem jego problemów. Być może piękna dziewczyna z drugiego końca świata okaże się kimś więcej niż tylko sieciową kumpelką. Być może tajemnicze istoty, które zawładnęły przepastnymi otchłaniami Internetu są bardziej niebezpieczne niż sądził Grzesiek – ich wieloletni badacz. Jedno jest pewne, wraz ze śmiercią głodową maleńkich, lubujących się w papierze robaczków, MOL-e żyć nie przestały.

Obsada: Paulina Jeżewska, Agata Kaczmarek, Jakub Grębski, Marek Korzeniowski, Filip Zaszewski
Reżyseria: Agata Skowrońska - Kartvelishvili
Scenariusz: Błażej Michalski
Muzyka: Justyna Różewicz - Suszczyńska i Marcin Suszczyński
Scenografia i kostiumy: Beata Fertała - Harlender

Projekt powstał dzięki wsparciu Fundacji ORLEN - DAR SERCA.
Patronat: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️