Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Książe i Dybuk” – pokaz w ramach DLP Hot Selection

„Książe i Dybuk” – pokaz w ramach DLP Hot Selection
📅 Data: czwartek, 27 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„KSIĄŻĘ I DYBUK” – LAUREAT FESTIWALU W WENECJI W RAMACH HOT SELECTION 2018

27 września, w warszawskim Centrum Łowicka odbędzie się drugi pokaz z cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2018, prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat.
Tym razem pokazany zostanie nagrodzony na 74. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Książę i Dybuk” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego.
Dokument opowiada o Michale Waszyńskim – przez jednych uznawanym za złote dziecko światowego kina, przez innych za oszusta.
Projekt był prezentowany w ramach programu DOC LAB POLAND 2017.

27 września
Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21; godz. 19.00
Wstęp wolny.
Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami filmu.
WSPÓŁORGANIZATOREM POKAZU JEST CREATIVE EUROPE DESK POLSKA.

-----

Zapraszamy na trzecia edycję DOC LAB POLAND HOT SELECTION - cykl pokazów najciekawszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Pierwsza projekcja („Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki”) odbyła się w grudniu 2016 roku, w 2017 roku organizatorzy zorganizowali 6 projekcji nagradzanych i cenionych przez publiczność polskich dokumentów, często rozwijanych w ramach programu konsultacyjnego DOC LAB POLAND. Tegoroczne HOT SELECTION otworzył 12 września pokaz filmu „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego.

Cykl jest częścią programu Doc Lab Poland Warsaw Days, wspartego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w ramach którego zostaną też zorganizowane warsztaty dla filmowców i wykłady otwarte dla szerszej publiczności – w październiku, podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

-----

KSIĄŻĘ I DYBUK
2017, 80 min

Któż z nas nie chciał być kiedyś kimś innym?
„Książę i dybuk” to filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego. Kim naprawdę był Mosze Waks? Złotym dzieckiem kina, przebiegłym krętaczem czy człowiekiem, który nieustannie mieszał filmową iluzję i rzeczywistość? Syn biednego żydowskiego kowala z Ukrainy zmarł we Włoszech jako Książę Michael Waszynski, hollywoodzki producent i polski arystokrata na wygnaniu. Był czołowym reżyserem przedwojennej Polski, a następnie wpływową postacią włoskiego i hollywoodzkiego przemysłu filmowego. Zrealizował ponad pięćdziesiąt filmów, w tym fabuły z Sophią Loren i Claudią Cardinale, które odniosły wielki sukces. Pracował z Orsonem Wellesem i Vittorio De Sicą. Lecz tylko jeden film stanowił jego prawdziwą obsesję - „Dybuk“ oparty na starej żydowskiej legendzie, najważniejszy i najbardziej mistyczny żydowski film w historii.
Jednak najbardziej spektakularny film, jaki udało mu się stworzyć, to jego własne życie. Był prawdziwym kameleonem, który, wykorzystując magiczne możliwości kina, nieustannie zmieniał swoją tożsamość.
Film miał premierę na 74. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał nagrodę jury Venice Classics za najlepszy dokument o kinie. Był też nagradzany na festiwalach w Warszawie, Krakowie i Mińsku.

Scenariusz i reżyseria: Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski, zdjęcia: Piotr Rosołowski, muzyka: Maciej Cieślak, montaż: Andrzej Dąbrowski, dźwięk: Marcin Lenarczyk, producenci: Małgorzata Zacharko, Marrhias Miegel, Ann Carolin Renniger i Thomas Kufus, produkcja: Film Art Production, Kindschafter Filmproduktion GmbH, zero one film.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧