Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nowy Japonizm

Nowy Japonizm
📅 Data: sobota, 6 października 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa towarzysząca z Jesiennemu Festiwalowi Sztuk Japońskich BUNKASAI 2018

“Japonizm” to termin, który oznacza wpływ sztuki i kultury japońskiej na sztukę Zachodu w końcu XIX wieku. Japonia była potężnym katalizatorem rozwoju nowych nurtów sztuki w Europie, jak np. impresjonizm, secesja, modernizm. Oddziaływanie sztuki japońskiej na artystów różnych krajów europejskich było wielkie, a rezultaty widzimy też obecnie w postaci stworzonych pod jego wpływem nowych rozwiązań formalnych w dziełach malarskich i graficznych, a także w sztukach użytkowych.
Również dzisiaj na całym świecie możemy znaleźć wielu fascynatów kultury Japonii i artystów zainspirowanych jej sztuką. Czy jesteśmy tego świadomi czy nie, w naszym codziennym życiu elementy japońskości są powszechnie obecne, zarówno w technice i estetyce, jak i kuchni czy popkulturze. Może jesteśmy świadkami zjawiska, które można nazwać “nowym japonizmem”?
Festiwal Bunkasai, który został powołany z misją przekazywania piękna tradycji i autentyczności sztuki Japonii oraz pobudzania kreatywności w lokalnych artystach i projektantach, otworzy pierwszą wystawę zbiorową pod tytułem “Nowy Japonizm”. Natchnijcie się wizją naszych artystów i studentów!

- Projekty studentów z Wydziałów Architektury Wnętrz i Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (galeria na piętrze, 6-7 października)

- Malarstwo, grafika, wzornictwo przemysłowe, ceramika, moda, japońskie techniki tradycyjne (galeria na parterze, 6-12 października)
Bero Andrzej, Burkot Andrzej, Cybulska Dorota, Gago Hakya, Jasiewicz Paweł, Jóźwiak Agata, Kamoji Beata, Kawełczyk Tomasz, Kirin Kirie, Kitabatake Emily, Kitamikado Joanna, Kosonowska Natalia, Lisnafali, Matsumoto Keiji, Mickiewicz Kasia, Myślicka-Oberbek Rymika, Rożnowska Agnieszka, Stasiak Krzysztof, Świtała Konrad, Urbalewicz Ola, Urbalewicz Zbigniew, Żurkowski Lech

Więcej informacji: link

Organizatorzy/Organizers
Fundacja ChibiWaru
MakiMaki
Inspired by Japan

Współorganizatorzy/Co-organizers:
Embassy of Japan in Poland
PROM Kultury Saska Kępa
PJATK,Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Sponsorzy/Sponsors:
Panasonic Polska
国際交流基金 Japan Foundation
Fundacja imienia Takashimy
CHOYA Umeshu Global

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧