Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Praski Blues. Edycja XV

Praski Blues. Edycja XV
📅 Data: piątek, 28 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Centrum Promocji Kultury, Podskarbińska 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


PRASKI BLUES. Ideą imprezy jest prezentacja różnych gatunków bluesa, granych i śpiewanych przez szerokie grono warszawskich muzyków, hołdujących temu nurtowi i dobrze się w nim czujących.
Na jubileuszowym, XV koncercie naszego cyklu wystąpi znakomity kwartet CHRISTINE and the BLUE DRAGS, po którym tradycyjnie zaprosimy przybyłych muzyków do wspólnego, improwizowanego grania, czyli Jam Session.
Nasi goście to kwartet wykonujący szeroki repertuar od przedwojennych standardów bluesowo-jazzowych po chicagowskiego bluesa z elementami funku, soulu czy nawet bossa novy. Ich koncerty przywołują klimat juke jointów amerykańskiego Południa, gdzie bawiono się i tańczono przy dźwiękach transowej, często improwizowanej muzyki, by zapomnieć o trudach i troskach życia codziennego. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy grali w wielu różnych składach na scenach w Polsce i za granicą.

Sławek i Witek grają ze sobą od listopada 2016 r. Zaczęło się od występu na Fiesta Harmonica Festival w Stalowej Woli, gdzie zagrali przedwojenny standard jazz manouche pod tytuł Blue Drag. W lutym 2017 r. zagrali na organizowanej przez Studio Tańca Swingowego Swingout.pl imprezie tanecznej Valentine's Blues, gdzie gościnnie zaśpiewała z nimi Krystyna. Ich wspólny występ wywołał sporą sensację i wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii. Postanowili więc kontynuować wspólne granie bluesowej muzyki.
Na sierpniowej potańcówce bluesowej organizowanej przez Sinfonia Varsovia udowodnili, że blues to muzyka, przy której można się również doskonale bawić.
W październiku 2017 do składu dołączył znakomity doświadczony perkusista Jan Lipert, znany chociażby z regularnych występów na bluesowych jam session w Klubie Harenda. Dzięki temu brzmienie zespołu nabrało dodatkowego smaku i energii. Od tego czasu kwartet Christine And The Blue Drags zagrał wiele koncertów w warszawskich klubach oraz potańcówek, połączonych z lekcjami tańca bluesowego, m.in. w kultowej Restaurante Bunuel na Saskiej Kępie.
Kwartet wystąpił również na tegorocznej edycji Valentine's Blues 2018. Znakomicie przyjęty występ Christine And The Blue Drags zaowocował zaproszeniem zespołu na prestiżowy festiwal tańca bluesowego na Litwie – Bluesila 2018.
Skład zespołu:
Krystyna „Christine” Ostrowska – śpiew, instrumenty perkusyjne.
Witek "Little Boogie Slim" Bielski – śpiew, pianino, gitara elektryczna, gitara slide (oczywiście nie wszystkie instrumenty na raz :)
Sławek "HarpSlav" Nowodworski – harmonijki, chórki, czasem śpiew
Jan Lipert – perkusja.

Koncert i jam session poprowadzi red. Zbyszek Jędrzejczyk.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę