Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zbiórka krwi w Galerii Bemowo

Zbiórka krwi w Galerii Bemowo
📅 Data: sobota, 6 października 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Galeria Bemowo (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Krew to najcenniejszy dar, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi, dlatego w sobotę 29 września w godzinach 10.00-15.00 Galeria Bemowo – wspólnie ze Stowarzyszeniem „Dać Siebie Innym” – organizuje kolejną akcję zbiórki krwi. Zaplanowane wydarzenie jest częścią projektu „100 litrów krwi na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Zebrana krew trafi do Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii w Warszawie.
W sobotę 6 października, w godzinach 10.00-15.00 na parkingu przed Galerią zaparkuje specjalny krwiobus, w którym każda osoba gotowa wesprzeć potrzebujących będzie mogła oddać krew. Tych z Państwa, którzy mają nie więcej niż 65 lat lub – w przypadku oddawania krwi po raz pierwszy – nie więcej niż 60 lat i ważą nie mniej niż 50 kg, zachęcamy do zostania honorowym dawcą krwi i wsparcia potrzebujących! Aby oddać krew, należy:
 być zdrowym,
 być trzeźwym,
 być wyspanym i po lekkim posiłku,
 w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy dobrze nawodnić organizm, czyli wypić około 2 litry płynów (woda mineralna, soki),
 zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
„To już druga w tym roku akcja zbiórki krwi w Galerii Bemowo. Podczas poprzedniej osiągnęliśmy 100% efektywności – zebraliśmy blisko 50 litrów krwi! Tym razem chcemy osiągnąć podobny wynik, tym bardziej że zapotrzebowanie na krew wzrasta po wakacjach. Mimo że obecnie w Warszawie szpitale potrzebują najbardziej krwi grup ARh+, ARh-, BRh-, 0Rh+ i 0Rh-, to jednak każde wsparcie ma znaczenie i może uratować życie. Dlatego zapraszamy wszystkich dawców już 29 września do Galerii Bemowo, gdzie wspólnie będziemy dzielić się tym cennym darem, jakim jest krew” – mówi Piotr Bombolski, dyrektor Galerii Bemowo.
W ramach akcji można oddać także płytki krwi w Stacji Krwiodawstwa na ulicy Saskiej 63/75 w godzinach 7.00-14.00. Krew oraz płytki krwi zebrane podczas akcji trafią do Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii w Warszawie. Partnerami akcji są Dzielnica Bemowo oraz hipermarket Carrefour.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bemowo lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę