Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

AiR Warsaw / Zbigniew Chojnacki [PL] & TOC [FR]

AiR Warsaw / Zbigniew Chojnacki [PL] & TOC [FR]

reklama
📅 Data: środa, 03 października 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Klub SPATiF, Aleje Ujazdowskie 45 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


AiR WARSAW I Artist Residency programme by Avant Art Foundation
Zapraszamy do Klub SPATiF na koncert wieńczący 3-dniową rezydencję artystyczną francuskiego zespołu TOC i polskiego akordeonisty Zbigniew Chojnackiego, która odbędzie się w dniach 29.09-3.10.2018 w Lado Domek Osiedle Jazdów.

TOC
Jazzowe trio założone w 2008 roku przez Jeremie Ternoy (Fender Rhodes), Ivann Cruz (gitara) i Peter Orins (perkusja) Grając gęsto i organicznie, nie bojąc się wejść w trans w radosnym i chwytliwym napięciu, Toc gra pełną energii muzykę improwizowaną. Noise, post-rock, psychodeliczny, eksperymentalny pop, kraut czy jazz hardcore, trudno do końca sklasyfikować ich muzykę, bo celowo zamazują ścieżki i próbują nas zabrać tam, gdzie się tego nie spodziewamy.

Zbigniew Chojnacki
akordeonista, improwizator. Muzykę oraz dźwięki postrzega swobodnie i umownie, najistotniejszy jest dialog i spotkanie z drugim człowiekiem. Każda forma wydawania dźwięku, jest ułatwieniem nawiązania kontaktu z ludźmi. Inspiracje czerpie z elementów najczęściej niezwiązanych bezpośrednio z muzyką, jak sam mówi ,, stara pralka, źdźbło trawy, warkot silnika autobusu, a nawet zwykle krzesło na środku sceny mogą być inspirujące.
Pomimo młodego wieku współpracował już z wieloma wybitnymi muzykami sceny improwizowanej m.in. Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Kochanem, Anną Gadt, Krzysztofem Gradziukiem, Warsaw Improvisers Orchestra, . Na stałe współtworzy grupę BACKSPACE, (link, w której spełnia się, rozwija i tworzy muzykę, która jak sam mówi ma wyraz ,,improwizowanej muzyki współczesnej''. W październiku 2013 roku został zaproszony do Villecroze(Francja) na master class z wybitnym francuskim akordeonistą Richardem Galliano. Koncertował już zarówno w Polsce jak i za jej granicami, m.in. we Francji, Włoszech, Norwegii, Niemczech.

AiR Warsaw to projekt artystyczno‐edukacyjny wrocławskiej fundacji Avant Art, którego celem jest włączenie się w budowę zarówno sieci, jak i platformy, umożliwiających warszawskim organizacjom oraz instytucjom aktywną współpracę na polu rezydencji artystycznych, szczególnie w obszarze muzyki awangardowej i eksperymentalnej. W trakcie trzech rezydencji, organizowanych na przełomie września i października tego roku w przestrzeniach partnerów projektu, warszawscy twórcy wraz z zaproszonymi z Europy artystami pracować będą w trzech grupach roboczych nad nowymi kompozycjami i aranżacjami, a każda z rezydencji zakończy się koncertem lub pokazem towarzyszącym tegorocznej edycji Avant Art Festival 2018 Warszawa.
Wydarzenie wspiera Instytut Francuski w Polsce.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę