Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Leniwa niedziela Z WARSZAWĄ

Leniwa niedziela Z WARSZAWĄ

reklama
📅 Data: niedziela, 28 października 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


„LENIWA NIEDZIELA Z…”
W każdą niedzielę o 11.00 wszystkich najmłodszych zapraszamy na zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką, programem i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy zgłaszać chęć udziału pod numerem telefonu:
22 6296078 lub e-mailem: [email protected]

07.10 (niedziela) 11.00
„LENIWA NIEDZIELA Z WYPRAWĄ DO TROPIKALNEGO LASU AMERYKI ŚRODKOWEJ”
Co jedzą drapieżne harpie? Jak małe mogą być ślimaki? Jakie są najgroźniejsze stworzenia żyjące w selvie? Jak się znajduje nieznane nauce gatunki zwierząt? Jak się dostać na dno leja o głębokości 100 metrów i co można tam znaleźć? Dlaczego czasem las pachnie jak czekolada? Zapraszamy na wyprawę do lasu deszczowego Ameryki Środkowej, w którą zabierze nas Kasia Biernacka, podróżniczka i fotografka.

14.10 (niedziela) 11.00
„LENIWA NIEDZIELA Z ANIMACJĄ POKLATKOWĄ”
Zapraszamy na warsztaty z animacji poklatkowej - wycinankowej, które poprowadzi Paulina Wyrt, ilustrator oraz twórca czołówek do programów telewizyjnych, teledysków, filmów edukacyjnych. Animacja wycinankowa jest najprostszą i najszybszą formą animacji, z którą poradzą sobie już najmłodsze dzieciaki. Uczestnicy będą wycinać elementy swojego filmu, potem je przesuwać na płaskim tle pod kamerą i tworzyć poklatkowo zdjęcia, które potem w „magiczny” sposób zamienią się w film. W czasie zajęć dzieci zamienią się w animatora, operatora i reżysera. Warsztaty prowadzone będą wokół książki Pauliny Wyrt pt. „Opowiem ci, mamo, co robią psy”.

21.10 (niedziela) 11.00
„LENIWA NIEDZIELA W PARKU KIESZONKOWYM”
Gdzie w mieście upchnąć park, kiedy jest mało miejsca? Na zarośniętym nieużytku, przestrzeni po wyburzonym budynku, a może na rzece? Czy w takim mini-parku da się odpocząć jak na łonie natury? Podczas zajęć zgłębimy fenomen parków kieszonkowych, jako popularnej obecnie formy zazieleniania wolnych przestrzeni w gęsto zabudowanych miastach. Wspólnie z dziećmi ruszymy w podróż po najciekawiej zaprojektowanych parkach kieszonkowych na świecie. W drugiej części warsztatów każdy z uczestników będzie miał szansę wcielić się w rolę architekta krajobrazu i zaprojektować własny park kieszonkowy. Zajęcia poprowadzi Ewa Kołaczyńska, architekt krajobrazu i autorka książki "O.G.R.Ó.D."

28.10 (niedziela) 11.00
„LENIWA NIEDZIELA Z WARSZAWĄ”
Zapraszamy na spotkanie o Warszawie widzianej oczyma artystów, o mieście wielokrotnie uwiecznianym na obrazach, fotografiach czy w filmach. Uczestnicy poznają najsłynniejsze wizerunki stolicy w sztuce, tej dawnej i tej całkiem współczesnej. Spotkanie poprowadzi Marta Kochlewska współprowadząca projekt pt. „Sztuczki ze sztuką”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę