Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Koncert Solidarni z Białorusią 2018

Koncert Solidarni z Białorusią 2018

reklama
data Data: 24 października 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Pogłos, Burakowska 12 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Inicjatywa Wolna Białoruś zaprasza na XI edycję koncertu "Solidarni z Białorusią".

W tym roku bohaterką wydarzeń będzie wolność.

Autorytarne rządy nie są czymś całkowicie abstrakcyjnym, a stanowią konsekwencję systematycznie wdrażanych procesów, poczynając od przejęcia kontroli nad sądownictwem, ograniczenia i podporządkowania mediów, naruszenia konstytucji i dostosowania jej do potrzeb władzy, po bezpośrednie akty przemocy wobec przeciwników politycznych.

Czy jesteśmy w stanie wskazać konkretny moment, kiedy wolności zaczyna brakować? Czy to moment ograniczenia sądownictwa? Czy może wolność kończy się wraz z nadużyciem w kwestii zmian konstytucyjnych? A może kiedy do więzienia trafia pierwszy więzień polityczny?

A tak w ogóle, to czy wolność jest nam do czegoś potrzebna? Skoro da się żyć, pracować, spotykać ze znajomymi bez wnikania w politykę. Skoro można przyjąć, że mnie to nie dotyczy i nie interesuje. Można?

24 października zatem wspólnie Polacy i Białorusini, a może bardziej, odchodząc od narodowościowych podziałów, po prostu ludzie, obywatele, jednostki wrzucone w ten konkretny moment historii, zadamy sobie pytanie "Na co komu ta wolność?”.

Zagrają dla nas:

Mustelide - one girl band z Mińska, eksperymentalny pop elektroniczny, ciągła podróż, fajne brzemienia, całkowity DIY.

Dlina Volny - zespół inspirujący się sowieckością i atmosferą miasta Mińska. Analogowe syntezatory, prosty bas, głęboki wokal. Muzyka na krawędzi marzycielskiej zimnej fali i zimnego synth-popu.

Kolir – indie folk, piano rock z Odessy, debiutujący w 2016 roku. Nastrojowa, liryczna muzyka, śpiewana w języku ukraińskim i białoruskim.

Rosa Vertov – warszawska muzyka smutnych poranków i wydarzeń, które nigdy nie miały miejsca, dream-pop i post-rock. Oniryczne brzmienia w klimacie Lyncha.

Damięcka/Łukasiewicz - emocjonalny głos i chropowata gitara to idealna forma dla ich przejmujących piosenek. Nowy projekt muzyczny z Warszawy łączy doświadczenia ludzi zajmujących się na co dzień różnymi dziedzinami sztuki: muzyką, wideoartem, aktorstwem.

Wstęp wolny.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site