Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

D E N A // Diskollektive // Jedynak (S1) // Impreza

D E N A // Diskollektive // Jedynak (S1) // Impreza
📅 Data: sobota, 15 czerwca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 22:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Cafe Kulturalna, pl. Defilad 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Diskollektive zaprasza na pierwszy w Polsce koncert D E N Y! Przy okazji zagrają dla Was imprezę z pomocą Jedynaka z S1.

☛ D E N A

D E N A to Denitza Todorova - pochodząca z Bułgarii wokalistka i songwriterka. Od kiedy w 2005 roku przeprowadziła się do Berlina niezmordowanie doskonali swoje bity i spostrzegawczy, choć pozytywny styl tekstów. Jest świeża i charakterystyczna, dzięki czemu zdobyła międzynarodowe uznanie.
Styl D E N Y ukształtował się na bazie popu, hip-hopu i RnB z lat 90. (Destiny's Child, Salt N Pepa, J Dilla, czy Tribe Called Quest) oraz elektroniki, dance'u i house'u (Moody Man, Crystal Waters, Theo Parish). Fenomen bułgarskiej Chalgi również ma swoją rolę w jej eksperymentach. Zakorzeniona w folklorze, ale pozostająca silną częścią współczesnego, bułgarskiego popu, Chalga - wszechobecna i kontrowersyjna - istnieje w Bułgarii od dziesięcioleci. D E N A wywraca ten gatunek do góry nogami, tworząc remixy ze starymi, bałkańskimi bitami i melodiami. Łącząc doświadczenia ze swojego świata z twardym poglądem na temat tego, jak ważna jest szczerość zapewniła sobie miejsce wyjątkowego członka kreatywnej sceny Berlina.
Od 2006 roku cięła i nagrywała sample na swoim MPC i tworzyła wizuale na żywo dla różnych muzyków. Po jakimś czasie grania w zespołach – od DIY elektro punku po pop – poświęciła się rozwijaniu własnych kompozycji. Po featuringach na dwóch płytach The Whitest Boy Alive wycofała się i wróciła z przytupem ze swoim soczystym hip-hopem, oldschoolowym RnB i kawałkami inspirowanymi house'm. Od 2011 roku występuje na europejskiej scenie klubowej, supportowała takich artystów, jak Das Racist, Icona Pop, The Whitest Boy Alive i LCMDF oraz zagrała na ostatnim SXSW w Austin. W tej chwili D E N A kończy nagrywać debiutancki album.

☛ Diskollektive

Disco to nie tylko muzyka. To styl życia. Łódzko-warszawska formacja Diskollektive wie coś na ten temat. Zaprawieni w boju nie tylko na parkiecie i przy barze, ale również w radio (autorska Audycja Elektrodisko w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej 88,8 MHz; muzykę Diskollektive można też usłyszeć w paryskim Aquarium Radio), potrafią zachęcić do tańca zarówno długowłosą blondynkę w różowych szortach, jak i zblazowanego Kubańczyka przekonanego, że jest nowym wcieleniem Andy'ego Warhola.

Kolektyw didżejski w składzie: MMX, SJNET, jaYETI jak żaden inny potrafi sprytnie wyselekcjonować najsmaczniejsze kąski z lat 70., 80. i 90. i wpleść je do swojego seta. Zarówno nu-disco, Chicago house, jak i indie dance czy Balearic w ich miksach nie pozwolą usiedzieć w miejscu zbyt długo. Chyba, że jesteście totalnymi nudziarzami. Nadal czekają na propozycję zagrania afterparty po prywatnym koncercie Madonny w Moskwie.


Wstęp: wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę