Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wielokulturowe warsztaty teatralne i wideo

Wielokulturowe warsztaty teatralne i wideo
📅 Data: czwartek, 11 października 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Bemowskie Centrum Kultury, Górczewska 201 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy do udziału w warsztatach Strefy WolnoSłowej przed pokazem ich spektaklu "Gdybyśmy byli kotami, nikt by nas nie zatrzymał" 26 października.

Warsztaty otwarte są dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, religię, stopień znajomości języka polskiego i wcześniejsze doświadczenia artystyczne bądź ich brak. Zajęcia prowadzone będą przez twórców przedstawienia "Gdybyśmy byli kotami..." związanych z fundacją Strefa WolnoSłowa, która od siedmiu lat inicjuje i organizuje działania artystyczne z udziałem migrantów, uchodźców i osób w procedurze. strefawolnoslowa.pl

UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy. Linki do zapisów poniżej.

W październiku będzie można wziąć udział w warsztatach:

11 października, godz. 16.30-18.30 - WARSZTATY TEATRALNE, w czasie których będziemy pisać i tworzyć mini-scenariusze teatralne. Inspiracją do pracy będą prawdziwe wydarzenia, artykuły z prasy codziennej, zdjęcia, a nawet wiadomości tekstowe. Można będzie spróbować swoich sił nie tylko w pisaniu, ale też w improwizacji słownej. Część zajęć poświęcona zostanie również ruchowi w przestrzeni, podstawowym zadaniom aktorskim i zmierzeniu się obecnością przedmiotu na scenie.
Prowadzenie: Alicja Borkowska
ZAPISY: link

11 października, godz. 19.00-21.00 WARSZTATY WIDEO, gdzie zobaczymy, jak tworzy się scenografię multimedialną i spróbujemy swoich sił w tworzeniu jej podstaw. Dowiemy się, co jest ważne w pracy z projekcją wideo na scenie oraz jak wykorzystywać nie tylko obraz, ale i samo światło projektora tak, aby stało się istotną i pełną znaczeń częścią przedstawienia.
Prowadząca: Maria Porzyc
ZAPISY: link

18 października, godz. 16.30-18.30 WARSZTATY MUZYCZNE, które będą wyjątkową podróżą przez dźwięki. W czasie zajęć będziemy tworzyć muzykę na podstawie własnej improwizacji dźwiękiem i głosem, wsłuchiwać się w przestrzeń i twórczo wykorzystywać zarówno jej odgłosy, jak i ciszę. Nauczymy się słuchać i słyszeć.
Prowadzenie: Ray Dickaty
ZAPISY: link

18 października, godz. 19.00-21.00 WARSZTATY TANECZNE, gdzie nie będziemy uczyli się kroków, ale skupimy na ruchu indywidualnym każdego uczestnika. W centrum naszego zainteresowania postawimy ciało. Wsłuchamy w jego wewnętrzny rytm, spróbujemy różnych sposobów poruszania się i uwolnimy radość, która w nim drzemie. Będziemy pracować na tzw. improwizacji zadaniowej. Proponowane zadania będą zarówno angażujące fizycznie, jak i pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Prosimy o zabranie na zajęcia wygodnego, nie krępującego ruchów stroju oraz wody.
Prowadzenie: Aleksandra Bożek-Muszyńska
ZAPISY: link

Realizatorem projektu jest Fundacja Strefa WolnoSłowa
Partnerem jest Dom Kultury Kadr
Realizacja projektu jest możliwa dzięki Funduszowi Animacji Kultury Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bemowo lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę