Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Ursynów dla Niepodległej

Ursynów dla Niepodległej

reklama
data Data: 14 października 2018, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 16:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Ursynów, Kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, al. KEN 101 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Podczas koncertu przygotowanego z okazji 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wystąpi Ursynowska Orkiestra Kameralna – złożona z mieszkańców Ursynowa a przy tym z artystów reprezentujących znakomite instytucje muzyczne: Filharmonię Narodową, TW Operę Narodową, Sinfonię Varsovię i Cameratę Vistulę. W organizację prac orkiestry włączą się takie osoby jak prof. Andrzej Gębski, Jerzy Cembrzyński oraz Grzegorz Chmielewski. Koncert odbędzie się w Kościele (dolny) pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (al. Komisji Edukacji Narodowej 101).

Sławomir Czarnecki podjął się napisania niedokończonego dzieła I. J. Paderewskiego – Suity G – dur. Po raz pierwszy od ponad stu lat utwór ten zostanie wykonany w całości w zamierzonej formie. Do dziś Suita G-dur jeśli jest wykonywana to w wersji niedokończonej. Paderewski nie dokończył kompozycji i nie miał czasu do niej powrócić, zrobi to po 100 latach znakomity kompozytor obchodzący właśnie jubileusz 50 lecia pracy twórczej prof. Sławomir Czarnecki – mieszkaniec Ursynowa.

W rocznicowy koncert włączą się również Ursynowscy muzycy. Wykonawcami koncertu będzie Ursynowska Orkiestra Kameralna – złożona z mieszkańców Ursynowa a przy tym reprezentujących znakomite instytucje muzyczne: Filharmonię Narodową, TW Operę Narodową, Sinfonię Varsovię, Cameratę Vistulę. W organizację prac orkiestry włączyły się takie osoby jak prof. Andrzej Gębski, Jerzy Cembrzyński oraz Grzegorz Chmielewski. Koncert wpisuje się także w wydarzenie jakim jest XVIII Festiwal Muzyczne Konfrontacje.

Ursynowski Koncert Dla Niepodległej jest wydarzeniem towarzyszącym XVIII Festiwalowi Muzycznemu „Konfrontacje” oraz obchodom 50-lecia pracy twórczej prof.dr.hab. Sławomira Czarneckiego

W programie:
I. J. Paderewski – Suita G-dur na orkiestrę smyczkową – pierwsze kompletne wykonanie
M. Karłowicz – Serenada na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową
I. J. Paderewski – Menuet
R. Twardowski – Tryptyk Mariacki
S. Czarnecki – Koncert Jurajski op. 42 na 4 skrzypiec i orkiestrę smyczkową

Wstęp wolny.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site