Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Komedii Stolica

Festiwal Komedii Stolica

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 19 października 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📅 Data zakończenia: niedziela, 21 października 2018

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, ul.Kajakowa 12 b (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Po blisko 10 latach nieobecności do Warszawy wraca festiwal szeroko pojętej satyry z prawdziwego zdarzenia. Festiwal Komedii Stolica prezentować będzie takie formy satyryczne, jak: stand-up, kabaret, impro, piosenka oraz film. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 października br. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie.

Piątek 19 października, godz. 18.30 to dzień zaplanowany dla Stand-upu, w którym udział wezmą młodzi, jednak już z doświadczeniem scenicznym standuperzy: Natalia Adamowska, Erwin Suszwedyk, Piotr Rony Wojteczek oraz Kuba Dąbrowski. Na deser wystąpią artyści grupy Pięciu Majków, którzy od paru lat pozostają stale w trasie koncertowej występując już, jak się wydaje, w każdym miejscu w Polsce. W Warszawie swoje programy zaprezentują w składzie: Paweł Reszela, Maciej Brudzewski, Wojtek Pięta, Julek Sipika i Magda Kubicka. Nagroda w tym turnieju to 500 zł.

Drugiego dnia w sobotę 20 października o godz. 17.00 odbędzie się Przegląd Kabaretów Stolica czyli PKS - nawiązujący do wydarzenia, które blisko 10 lat temu znane było całemu środowisku kabaretowemu w Polsce. Do udziału w przeglądzie zaproszone zostały czołowe i wyróżniające się kabarety młodego pokolenia. Wystąpią: kabaret A jak z Krakowa, Fifa-Rafa z Lublina, PKS z Lublina. Najlepszy z nich decyzją publiczności, która będzie pełnić rolę jurorów, zdobędzie nagrodę w wysokości 2000 zł.
Po występach przeglądowych organizatorzy zaplanowali wydarzenie, którego nie można przegapić, bo drugi raz już się nie powtórzy w tej samej formie. Odbędzie się Impro z gwiazdami, w którym udział weźmie warszawska grupa Damy na Pany oraz Wojtek Tremiszewski (znany z kabaretu Limo i roli Warrena Johnsona w serialu improwizowanym Spadkobiercy). Całość poprowadzi Grzegorz Dolniak - prawdziwy człowiek orkiestra: kabareciarz, standuper, improwizator, konferansjer, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Komedii Szpak w Szczecinie.

Trzeciego dnia w niedzielę 21 października o godz. 17.00 odbędzie się Gala Finałowa, a na niej obok laureatów z dnia pierwszego i drugiego, na scenie zobaczymy kabarety: Czołówka Piekła oraz Kabaret Zachodni. Gospodarzem wieczoru będzie Jarek Marek Sobański, osobowość Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i kabaretu Zachodni.


To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: stand up, kabaret teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę