Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Día de los Muertos w Wenezueli i Meksyku

Día de los Muertos w Wenezueli i Meksyku

reklama
📅 Data: niedziela, 28 października 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


O Día de los Muertos w wersji meksykańskiej zapewne dużo wiesz. Z pewnością jest to tradycja, której obchodów pozazdrościć może niejeden kraj na świecie.

Ale czy wiesz jak obchodzone jest to Święto w Wenezueli? Zapewne niekoniecznie. Teraz jednak będziesz mieć ku temu niesamowitą okazję!

Już w niedzielę 28 października kolejna edycja Día de los Muertos. Tym razem poświęcona Wenezueli i Wenezuelczykom, bo i ich kultura jest niesłychanie bogata. Synkretyzm kulturowy powstały dzięki połączeniu kultur: indiańskiej, europejskiej i afrykańskiej to prawdziwy konglomerat wierzeń, historii i legend opisujących cały kraj: od Andów, przez Los Llanos, Caracas po Gran Sábana. To zupełnie inny wymiar, gdzie zachodzą na siebie: świat żywych, świat zmarłych oraz fantastycznych postaci ze snów i koszmarów. Tę bogatą mieszankę zaprezentują nasi wenezuelscy przyjaciele. Nie zapomnieliśmy też o muzyce, oczywiście wenezuelskiej!

Fani Día de lo Muertos w wersji meksykańskiej nie będą się jednak czuć zawiedzeni: kraj ten również będzie obecny na wydarzeniu!

Oprócz prezentacji poświęconych Meksykowi i Wenezueli jak zwykle pojawi się część kulinarna: tym razem będzie można spróbować strawy nie tylko duchowej w wersji meksykańskiej i wenezuelskiej. A do tego napić się wyśmienitej latynoskiej kawy!

Pamiętamy również i o najmłodszych: dla małych "diabełków" przygotowaliśmy specjalny kącik, gdzie będą mogły do woli rozrabiać, podczas gdy ich rodzice chłonąć będą wiedzę.

Uczestnicząc w wydarzeniu możesz pomóc potrzebującym w Wenezueli: wystarczy, że przyniesiesz ze sobą jakiś lek (byle nie przeterminowany) lub zupkę w proszku. Wszystkie zebrane artykuły zostaną wysłane fundacji Hormiguitas Guayanesas pomagającej osobom potrzebującym w wenezuelskim Stanie Bolivar.

Kiedy? W niedzielę 28 października; start o: 16.00

Gdzie? W Staromiejskim Domu Kultury przy Rynku Starego Miasta 2

Straszliwie zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci wykład inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę