Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Duet Malwina Paszek i Tomasz Grdeń "Przedwojenne piosenki"

Duet Malwina Paszek i Tomasz Grdeń "Przedwojenne piosenki"

reklama
data Data: 15 listopada 2018, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Retro Czwartki na Działdowskiej. Tym razem przeniesiemy się w klimat szalonych lat 20. i 30. XX w..

Usłyszycie piękne i znane szlagiery okresu międzywojennego w wykonaniu duetu Malwiny Paszek i Tomka Grdenia. Zespół zagra najbardziej znane polskie piosenki tego okresu takie jak:
– Zimny drań,
– Miłość ci wszystko wybaczy,
– Odrobinę szczęścia w miłości,
– Ta ostatnia Niedziela,
ale też te zapomniane, często z wpływami muzyki cygańskiej czy węgierskiej.

Na koncercie oprócz kontrabasu i akordeonu pojawią się mniej znane, a charakterystyczne dla tego okresu instrumenty, jak akordeon, mandolina, banjola, banjoukulele czy ukulele.

Malwina Paszek związana jest od dawna z muzyką tradycyjną (Vidlunnia - tradycyjne pieśni w połączeniu z muzyką współczesną). Jest multiinstrumentalistką, gra na lirze korbowej, akordeonie, karimbie, altówce i cytrze. Instrumentów cały czas przybywa. Zajmuje się równolegle śpiewem tradycyjnym, znanym jako "biały głos" lub "śpiewokrzyk". Wykonuje tradycyjne pieśni głównie z Ukrainy i Białorusi, ale także z Polesia i Podlasia.

Tomek Grdeń, łączy podczas swych występów zapomniany już prawie klimat swingu z kabaretowym podejściem do piosenek, publiczności i samego siebie. Jest laureatem pierwszej nagrody w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. 2004. W latach 2003 – 2005 występował z Zenonem Laskowikiem, biorąc udział w dwóch programach: „Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik” i „O.B.O.R.A. za 3 grosze plus VAT”. Współpracował wielokrotnie z orkiestrą Zbigniewa Górnego.

Zespół „Przedwojenne Piosenki” jest laureatem nagrody „Złoty liść” 2017 XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro „za podtrzymywanie przedwojennych tradycji muzycznych na scenie i stronę internetową staremelodie.pl”
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Warszawskie Juwenalia 2019
check the English version of our site