Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Wernisaż i wystawa fotografii - Piotr Filin

Wernisaż i wystawa fotografii - Piotr Filin

reklama
data Data: 12 grudnia 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Żoliborz, TĘCZA OD KUCHNI ul. Pawła Suzina 8 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Z wielką przyjemnością zapraszamy na wernisaż i wystawę fotografii Piotra Filina.

Piotr Filin urodził się w Tbilisi, w Gruzji w polskiej rodzinie pracowników naukowych. Rozpoczął studia w obszarze architektury na Politechnice w Tbilisi, ukończył je w Instytucie Architektury w Moskwie. Po kilku latach pracy w instytutach projektowo-badawczych w Tbilisi i Moskwie, obronił doktorat.
Na jego wychowanie znaczący wpływ miała babcia pochodząca z linii matki z Elizy Orzeszkowej. Rodzice babci zostali zesłani do Kijowa po powstaniu w 1863 roku. Babcia, jako pierwsza osoba, zajmowała się kształceniem artystycznym Piotra, była jego pierwszym nauczycielem rysunku.
Na początku lat 90-ch ubiegłego stulecia, podczas upadku Związku Radzieckiego, Piotr wspomagał finansowo swoją siostrę (która jest profesorem filologii Uniwersytetu Państwowego w Tbilisi) w utworzeniu Związku Kulturalno-Oświatowego Polaków w Gruzji.
W roku 1994 przeprowadził się do Berlina, gdzie kontynuował aktywności związane z architekturą i sztuką. Od roku 1996 po dzień dzisiejszy jego drugą pasją artystyczną stała się fotografia. W swoim dorobku ma ponad trzydzieści indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych w Polsce, Niemczech, Gruzji, we Włoszech.
Pracuje zarówno w fotografii analogowej jak i cyfrowej. Swoją przygodę rozpoczynał fotografowaniem architektury i krajobrazów miejskich, a następnie rozszerzył o portret, akt, krajobraz i martwą naturę. Działa również w technice mieszanej i lith print. Ten ostatni proces polega na tym, że odbitki otrzymują kolory (różowy, sepia, brązowy) w specjalnym wywołaczu. Każda z odbitek jest unikatowa, gdyż nie da się już powtórzyć w tej technice takich samych kolorów, kontrastu ani gradacji…
Strona internetowa – link

WSTĘP WOLNY
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site