Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jutronauci 2018 - Wielki Finał

Jutronauci 2018 - Wielki Finał

reklama
📅 Data: sobota, 17 listopada 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Praskie Koneser (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Przyjdź, posłuchaj o przyszłości i porozmawiaj o niej z robotami. Poczuj się jak w kosmosie i zobacz futurystyczną sztukę. Poznaj Jutronautów i zadaj im nurtujące cię pytania o przyszłość.

Finał to wyjątkowa okazja do posłuchania Jutronautów. To nieprzeciętni ludzie - zarówno ci, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, jak ci, którzy mają już za sobą wielkie dokonania. Porozmawiają m.in. o relacji człowieka z robotem, starzejącym się społeczeństwie, zmianach klimatu, sztuce przyszłości, więzieniach na Marsie czy przymusowej pracy na YouTube. W trakcie Finału ogłosimy również wyniki konkursu stypendialnego „Bilet za horyzont”.

Nie może Was zabraknąć, dlatego serdecznie zapraszamy już 17 listopada 2018 w godz. 10-15 do Centrum Praskiego Koneser
(Butelkownia, pl. Konesera 3), który jest partnerem wydarzenia.

Wstęp: bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja: link

Na wydarzenie zapraszamy całymi rodzinami – dla dzieci w Strefie Jutra przygotowaliśmy warsztaty z kreatywności.

Finał Jutronautów organizuje „Gazeta Wyborcza”. Partnerem strategicznym projektu Jutronauci jest Kulczyk Investments.
Partnerami wydarzenia są: THINKTANK i Magazyn THINKTANK, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW (CZiTT), Uczelnia Łazarskiego, Wolves Summit by Wolves Gate, Warsaw Business Youth, Youth Business Poland, Creativecoding.pl, Brain Embassy i Kozminski Business Club, Publio.pl, PocketBook oraz Centrum Praskie Koneser.

Co będzie można zobaczyć podczas Finału Jutronautów? „Mars 2030” to projekt przestrzeni mieszkalnej do długodystansowych lotów kosmicznych, a Hyperloop to nowy środek transportu, który umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku. To tylko przykładowe instalacje, które będzie można obejrzeć już wkrótce podczas wydarzenia. Każdy z jego uczestników będzie mógł porozmawiać z robotami na stoisku z Google Home i Alexą. Ale to tylko część atrakcji, które dla was przygotowaliśmy.

Jedną z nich będzie wystawa prac absolwentów drugiego rocznika Creative Coding, studiów podyplomowych oferowanych w Warszawie przez School of Form, wydział projektowy Uniwersytetu SWPS. Zobaczymy na niej technologię, która dzieli lub zbliża. Budzi skrajne emocje. Miesza przestrzeń cyfrową z fizyczną.

„Emphatyphyte” zainspiruje was do pytania, dlaczego roślinność traktowana jest przedmiotowo i pozwoli wam „wejść z nią w kontakt”. Aktor (Tillandsia duratii, oplątwa olbrzymia) umieszczony będzie w czarnym prostopadłościanie, stanowiącym ramę dla interakcji pomiędzy rośliną a człowiekiem. Oplątwa przemieszcza się w przestrzeni w reakcji na położenie widza. Wykonuje także ruchy, bazując na odruchach nastycznych badanych przez Karola Darwina.

Z kolei „Magnetio” składa się z metalowych kulek tworzących płaską taflę. Dzięki wytwarzanemu przez człowieka polu elektromagnetycznemu stają się masą, z której można kształtować przestrzenne formy. Im więcej osób bierze udział w zabawie, tym ciekawsze można uzyskać efekty, pokazując siłę wspólnoty.
Praca „BLOB” fizycznie wizualizuje utwór muzyczny, jest kinetyczną rzeźba, geometryczną formą pokazującą jak technologia reaguje na muzykę.

Będzie można także obejrzeć prace Olki Osadzińskiej - autorki ilustracji dla najbardziej poczytnych magazynów, która jako jedna z pięciu kobiet z całego świata została zaproszona przez Reeboka do zaprojektowania modelu butów w limitowanej kolekcji.

PEŁNY PROGRAM TUTAJ: link

Zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: dla dzieci spotkanie warsztaty wystawa inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę