Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Akademia Radia Azja

Akademia Radia Azja

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 08 grudnia 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 09 grudnia 2018

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, TR Warszawa, Marszałkowska 8 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


8 grudnia
Baliphonics - rytualne tańce i rytmy lankijskie
g. 14.00-16.00

Praktyczny warsztat poświęcony bębniarskim i tanecznym rytuałom z południa Sri-Lanki. Spotkanie z transowymi obrzędami odpędzenia złych duchów i przywołania przychylnych mocy.

Spotkanie poprowadzą artyści z formacji Baliphonics:

Prasanna oraz Susantha Rupathilaka - tancerze i perkusjonaliści, znawcy lankijskich tradycji bębniarskich, grający zarówno muzykę tradycyjna, jak i współczesną. Pochodzą z muzycznej rodziny, a ich ojciec i dziadek przekazali im praktyczną wiedzę związaną z rytuałem “bali”, który ma na celu wygnanie demonów. Obaj bracia są członkami Państwowego Zespołu Tanecznego Sri Lanki. Prasanna jest poważanym nauczycielem gry na tradycyjnych bębnach lankijskich. Domeną Susanthy jest taniec; artysta często występuje z zespołami wykonującymi ludowe tańce lankijskie.
Sumudi Suraweera - perkusista jazzowy, doktor etnomuzykologii (Uniwersytet w Canterbury w Nowej Zelandii). Jego badania skupiają się na tradycjach bębniarskich Sri Lanki oraz na rytuałach “bali” wykorzystujących muzykę bębnów i ekstatyczny taniec.
Warsztat prowadzony w języku angielskim.

8 grudnia
RSVP Bhangra - lekcja bhangry
g. 16.30 - 18.00

Spotkanie dedykowane nauce bhangry - energetycznego, indyjskiego tańca ze stanu Pendżab. Pierwotnie był to rodzaj tańca wykonywanego przez rolników podczas Waisakhi, pendżabskiego święta wiosny. Obecnie bhangra to połączenie muzyki pendżabskiej, indyjskiego popu i elementów zachodniego rocka. Bhangra charakteryzuje się dużą dynamicznością i porywającą muzyką. Najważniejszym instrumentem wykorzystywanym do grania bhangry jest dhol - duży tradycyjny indyjski bęben o dwóch membranach. Sam taniec jest niezwykle kondycyjny, wymaga dużej skoczności i energicznych wymachów ramionami. Daje wiele radości oraz satysfakcjonujące zmęczenie.

Warsztat prowadzony w języku angielskim.

9 grudnia
Japońskie muzyczne DIY - spotkanie z zespołem Tenniscoats
g. 15.00-16.00

Nie ma ich na listach przebojów, nie grają J-popu, nie mają menadżera, ani strony internetowej. Mają za to na koncie trzy wydane z sukcesem albumy, setki udanych koncertów, kolaboracje z najbardziej znaczącymi postaciami japońskiej sceny alternatywnej i tysiące wiernych fanów, nie tylko w Japonii. Zapraszamy do rozmowy z japońskim duetem, który opowie o swojej osobliwej ścieżce kariery, własnej działalności na rynku wydawniczym i o tym, jak pozostając w niszy, wiodą pełne aktywności życie muzyczne.

9 grudnia
Small Path Music, reż. David A. Harris
Chiny 2013, 56’

Projekcja filmu i spotkanie z Laurentem Jeanneau (Kink Gong)
g. 16.30 - 18.00

Small Path Music to dokument zrealizowany w Azji Południowo-Wschodniej, ukazujący Laurenta Jeanneau w jego nieustającym dążeniu do rejestrowania ginącej muzyki grup etnicznych tego rozległego regionu. Nakręcony w ciągu 8 miesięcy film, będący zapisem podróży po północnym Laosie i prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach, ukazuje świat nieznanych artystów ludowych. Od rytuałów szamańskich po pieśni miłosne, od epickich historii, po lamentacje, mikrofony Laurenta dokumentują wszystkie jego muzyczne odkrycia. Jest to opowieść zarówno o obecnej kondycji twórców tradycyjnych, jak i o tym, jak ich muzyka przemawia do nagrywającego i motywuje go do dalszej pracy. Jaki los spotyka etniczną muzykę tej części świata, Laurent opowiada na podstawie swoich doświadczeń zdobytych podczas trwających niemal dziesięć lat nagrań terenowych realizowanych w Kambodży, Laosie, Wietnamie i Chinach. “Small Path Music” to historia o pełnym fascynacji podejściu Laurenta Jeanneau do muzycznych tradycji Azji oraz o tym, jak ta wyprawa przełożyła się na jego życie osobiste. Podczas podróży poznał swoją żonę, Tanding, z którą założył wytwórnię płytową (Kink Gong), aby wydawać zgromadzone kolekcje unikatowych nagrań terenowych.

WSTĘP WOLNY
Wydarzenie jest częścią 2. Festiwalu Radio Azja

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci film koncert spotkanie warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę