Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Akademia Radia Azja

Akademia Radia Azja

reklama
data Data rozpoczęcia: 08 grudnia 2018, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 14:00

data Data zakończenia: 09 Grudnia 2018

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, TR Warszawa, Marszałkowska 8 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
8 grudnia
Baliphonics - rytualne tańce i rytmy lankijskie
g. 14.00-16.00

Praktyczny warsztat poświęcony bębniarskim i tanecznym rytuałom z południa Sri-Lanki. Spotkanie z transowymi obrzędami odpędzenia złych duchów i przywołania przychylnych mocy.

Spotkanie poprowadzą artyści z formacji Baliphonics:

Prasanna oraz Susantha Rupathilaka - tancerze i perkusjonaliści, znawcy lankijskich tradycji bębniarskich, grający zarówno muzykę tradycyjna, jak i współczesną. Pochodzą z muzycznej rodziny, a ich ojciec i dziadek przekazali im praktyczną wiedzę związaną z rytuałem “bali”, który ma na celu wygnanie demonów. Obaj bracia są członkami Państwowego Zespołu Tanecznego Sri Lanki. Prasanna jest poważanym nauczycielem gry na tradycyjnych bębnach lankijskich. Domeną Susanthy jest taniec; artysta często występuje z zespołami wykonującymi ludowe tańce lankijskie.
Sumudi Suraweera - perkusista jazzowy, doktor etnomuzykologii (Uniwersytet w Canterbury w Nowej Zelandii). Jego badania skupiają się na tradycjach bębniarskich Sri Lanki oraz na rytuałach “bali” wykorzystujących muzykę bębnów i ekstatyczny taniec.
Warsztat prowadzony w języku angielskim.

8 grudnia
RSVP Bhangra - lekcja bhangry
g. 16.30 - 18.00

Spotkanie dedykowane nauce bhangry - energetycznego, indyjskiego tańca ze stanu Pendżab. Pierwotnie był to rodzaj tańca wykonywanego przez rolników podczas Waisakhi, pendżabskiego święta wiosny. Obecnie bhangra to połączenie muzyki pendżabskiej, indyjskiego popu i elementów zachodniego rocka. Bhangra charakteryzuje się dużą dynamicznością i porywającą muzyką. Najważniejszym instrumentem wykorzystywanym do grania bhangry jest dhol - duży tradycyjny indyjski bęben o dwóch membranach. Sam taniec jest niezwykle kondycyjny, wymaga dużej skoczności i energicznych wymachów ramionami. Daje wiele radości oraz satysfakcjonujące zmęczenie.

Warsztat prowadzony w języku angielskim.

9 grudnia
Japońskie muzyczne DIY - spotkanie z zespołem Tenniscoats
g. 15.00-16.00

Nie ma ich na listach przebojów, nie grają J-popu, nie mają menadżera, ani strony internetowej. Mają za to na koncie trzy wydane z sukcesem albumy, setki udanych koncertów, kolaboracje z najbardziej znaczącymi postaciami japońskiej sceny alternatywnej i tysiące wiernych fanów, nie tylko w Japonii. Zapraszamy do rozmowy z japońskim duetem, który opowie o swojej osobliwej ścieżce kariery, własnej działalności na rynku wydawniczym i o tym, jak pozostając w niszy, wiodą pełne aktywności życie muzyczne.

9 grudnia
Small Path Music, reż. David A. Harris
Chiny 2013, 56’

Projekcja filmu i spotkanie z Laurentem Jeanneau (Kink Gong)
g. 16.30 - 18.00

Small Path Music to dokument zrealizowany w Azji Południowo-Wschodniej, ukazujący Laurenta Jeanneau w jego nieustającym dążeniu do rejestrowania ginącej muzyki grup etnicznych tego rozległego regionu. Nakręcony w ciągu 8 miesięcy film, będący zapisem podróży po północnym Laosie i prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach, ukazuje świat nieznanych artystów ludowych. Od rytuałów szamańskich po pieśni miłosne, od epickich historii, po lamentacje, mikrofony Laurenta dokumentują wszystkie jego muzyczne odkrycia. Jest to opowieść zarówno o obecnej kondycji twórców tradycyjnych, jak i o tym, jak ich muzyka przemawia do nagrywającego i motywuje go do dalszej pracy. Jaki los spotyka etniczną muzykę tej części świata, Laurent opowiada na podstawie swoich doświadczeń zdobytych podczas trwających niemal dziesięć lat nagrań terenowych realizowanych w Kambodży, Laosie, Wietnamie i Chinach. “Small Path Music” to historia o pełnym fascynacji podejściu Laurenta Jeanneau do muzycznych tradycji Azji oraz o tym, jak ta wyprawa przełożyła się na jego życie osobiste. Podczas podróży poznał swoją żonę, Tanding, z którą założył wytwórnię płytową (Kink Gong), aby wydawać zgromadzone kolekcje unikatowych nagrań terenowych.

WSTĘP WOLNY
Wydarzenie jest częścią 2. Festiwalu Radio Azja
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site