Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty muzyczne "Sounds in Space"

Warsztaty muzyczne "Sounds in Space"
📅 Data: poniedziałek, 3 grudnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W każdy poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na warsztaty muzyczne "Sounds in Space" prowadzone przez Raya Dickaty.

W muzycznej grupie warsztatowej Strefy WolnoSłowej działają zarówno muzycy, jak i osoby nie zajmujące się zawodowo muzyką pochodzące z różnych środowisk i kultur. W produkcji dźwięku oprócz głosu w głównej mierze wykorzystujemy niestandardowe obiekty, m.in. akcesoria kuchenne, miski, kieliszki i naczynia ceramiczne – w zasadzie wszystko, co wydaje ciekawy dźwięk. Jeżeli masz taki przedmiot, koniecznie przynieś go na warsztaty! Jeżeli masz instrument muzyczny, również przynieś go na zajęcia wraz z ewentualnym wzmacniaczem.
Pracujemy z ciszą i dźwiękiem, łącząc i przeciwstawiając dźwięki. Czasem wykorzystujemy nasze głosy, czasem rytm.

Wykorzystując określone instrumenty – tradycyjnie i w połączeniu z dźwiękami innych przedmiotów – poznajemy, czym jest muzyka, oraz w jaki sposób można ją tworzyć i postrzegać jako „dźwięk w przestrzeni”. Duża część zajęć polega na dążeniu do lepszego zrozumienia, czym tak naprawdę jest „słuchanie” w porównaniu ze „słyszeniem”, opierając się na dorobku Pauline Oliveros.

Poprzez szereg aktywności członkowie grupy dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o to, by każdy wydawany dźwięk miał sens, by nadać dźwiękom celowości, żeby nie wydawać ich dla samego brzmienia, a także zobaczą, że cisza może być przydatna jako pozytywny komunikat w improwizacji służący uniknięciu przypadkowości, chyba że taka przypadkowość jest pożądana.Uczestnicy warsztatów nauczą się nadawać kontekst i słuchać z większą świadomością, jak poszczególne dźwięki mogą współgrać ze sobą w przestrzeni i tworzyć muzykę – czy to abstrakcyjną, czy melodyjną, czy to rytmiczną, czy pozbawioną jakiejkolwiek struktury rytmicznej, czy to ze słowami, czy bez nich.
To nieidiomatyczna improwizacja, więc staramy się unikać wszelkich powszechnie rozpoznawalnych form muzycznych.

To często sprawia, że członkowie grupy faktycznie słyszą „chaotyczne interakcje dźwięków”, które nierzadko otaczają nas w naszym codziennym życiu, a po wyjściu ze strefy warsztatowej i ponownym wkroczeniu do namacalnego świata tak poprawiony zmysł słuchu prowadzi do niezwykłych odkryć.

Uczymy się prawdziwie SŁUCHAĆ.

Prowadzący: Ray Dickaty, saksofonista i kompozytor. Ma w dorobku ponad 60 nagrań z różnymi składami. Brał udział w licznych trasach koncertowych i występował w programach telewizyjnych i radiowych na całym świecie. Obecnie mieszka w Warszawie i jest aktywnym przedstawicielem polskiej improwizowanej sceny muzycznej, członkiem Trifonidis Free Orchestra i założycielem Warsaw Improvisers Orchestra.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Stół Powszechny - miejsce spotkań twórczych

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️