Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Azerbejdżańska wielokulturowość – bogactwo etniczne i religijne

Azerbejdżańska wielokulturowość – bogactwo etniczne i religijne

reklama
data Data: 10 grudnia 2018, poniedziałek

godzina Godzina rozpoczęcia: 17:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera) (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Centrum Studiów Azerbejdżańskich Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jasmin Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej zapraszają na spotkanie poświęcone wielokulturowości w Azerbejdżanie zatytułowane: „AZERBEJDŻAŃSKA WIELOKULTUROWOŚĆ – BOGACTWO ETNICZNE I RELIGIJNE”

Azerbejdżan, państwo na granicy Europy i Azji, podobnie jak Polska obchodzi w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości. To świeckie państwo, zamieszkałe w większości przez muzułmanów posługujących się językiem z grupy tureckiej, może poszczycić się fascynującą historią pogranicza wpływów cywilizacyjnych, które ukształtowały jego kulturę i wytworzyły dzisiejszą mozaikę etniczną i religijną kraju.

Jak współcześnie wygląda sytuacja mniejszości etnicznych i religijnych w Krainie Ognia? Jak żyją ze sobą znane Polakom takie grupy jak Rosjanie, Ukraińcy, Tatarzy, Kurdowie czy Żydzi? Kim są ludy o egzotycznie brzmiących nazwach, np. Tatowie, Awarowie, Lezginie? Jak odnajduje się w muzułmańskiej większości ponad trzydzieści wyznań niemuzułmańskich? Jak układają się relacje między nimi i jaka jest polityka państwa wobec nich?

Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli JAVID ASADOV, goszczący w Warszawie pracownik naukowy Bakińskiego Uniwersytetu Słowiańskiego, badacz azerbejdżańskiej wielokulturowości, autor publikacji na temat zróżnicowania kulturowego Azerbejdżanu oraz azerbejdżańskiej polityki kulturalnej, religijnej i językowej.

KIEDY?
10 grudnia 2018, godz. 17:30-19.30
GDZIE?
Centrum Wielokulturowe w Warszawie ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera)

W oparciu o wyniki badań i codzienne doświadczenie życia w wielokulturowym i wieloreligijnym Azerbejdżanie chlubiącym się świeckością swojego modelu politycznego, zaproszony prelegent opowie o historii i współczesności azerbejdżańskiej różnorodności. Jego wystąpienie będzie wprowadzeniem do dyskusji z uczestnikami wydarzenia. Przewidziany jest również drobny poczęstunek.

Spotkanie odbywać się będzie w języku azerbejdżańskim z tłumaczeniem na język polski.

Wstęp wolny.
ZAPRASZAMY!
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site