Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Wiktor Franko: Vol.1 - spotkanie z fotografem

Wiktor Franko: Vol.1 - spotkanie z fotografem

reklama
data Data: 20 grudnia 2018, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Leica 6x7 Gallery, Mysia 3 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Warszawska premiera nowej publikacji Wiktora Franko „Vol.1” będzie pretekstem do spotkania i rozmowy o projekcie z autorem książki Wiktorem Franko oraz z projektantką albumu Natalią Mikołajczuk.

Vol.1 to zbiór różnorodnych fotografii Wiktora, powstałych przez ostatnie 10 lat, ułożonych przez Natalię w taki sposób, żeby móc je czytać zupełnie inaczej, w sposób, w jaki nie zostały wcześniej opowiedziane.

W swojej fotografii Wiktor Franko posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), widać w jego pracach silne wpływy surrealizmu. Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, surrealistyczne konceptualne prace, oraz modowe i lifestyleowe serie zdjęć. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych – fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi.

Tekst do książki napisała Joanna Kinowska.

"Vol.1" to 188 stronicowy album, w twardej oprawie, o wymiarach 210x280. Książka wydana dzięki Fundacji Wspierania Kultury DIFA.

Wiktor Franko – rocznik 83. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw.
Jego prace ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Prism Magazine, iPress Magazine, Fashion World Magazine, Foto, angielskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine.

Autor wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych. Jego zdjęcia znalazły się także na okładkach książek i płyt (m.in. Paulina i Natalia Przybysz, Daria Zawiałow, Kroki, Ptakova, Lebowski, Blauka, Lion Shepherd).
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site