Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dźwięki z Pustego Obszaru

Dźwięki z Pustego Obszaru

reklama
📅 Data: środa, 05 grudnia 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Kino Iluzjon, Narbutta 50A (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na jedyne wykonanie kompozycji DŹWIĘKI Z PUSTEGO OBSZARU!

W środę 5 grudnia o godz. 21.00 w Kino Iluzjon odbędzie się koncert muzyki Marzeny Majcher oraz Andrzeja Wojciechowskiego, którzy razem z basistą Michałem Pałką-Keff zagrają do specjalnie stworzonego setu z filmów dokumentalnych Władysława Ślesickiego.

Z okazji wydarzeń poświęconych jednemu z mistrzów polskiego dokumentu - Władysławowi Ślesickiemu, odbędzie się koncert muzyki Marzeny Majcher z zespołem - Andrzejem Wojciechowskim i Michałem Pałką-Keff. Awangardowi muzycy zagrają specjalnie skomponowaną muzykę do autorskiego setu video złożonego z fragmentów najważniejszych filmów Ślesickiego z lat ’50 i ’60. Jedyne wykonanie tego koncertu odbędzie się w warszawskim kinie Iluzjon, w środę 5 grudnia.

Muzycy zrealizowali wspólnie wiele projektów muzyczno-wizualnych, które prezentowali na licznych koncertach, m.in. na Inauguracji XXVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych (Łódź 2015), na Festiwalu Filmowym OFF Camera Plus (Kraków 2014), w Klubie Mózg (Warszawa 2015) i na Festiwalu Święto Muzyki (Warszawa, 2013).

Tym razem artyści przeniosą nas w dokumentalną podróż do minionego, magicznego świata filmów Władysława Ślesickiego. Przywołają dźwięki z pustego obszaru przy pomocy zmysłowych elektronicznych bitów, pomieszanych z głębokim basem i onirycznym wokalem. Połączą czas przeszły z teraźniejszością muzyką z pogranicza jazzu, trip-hopu i ambientu, używając najnowszych technologii w muzyce - wirtualnych instrumentów, interaktywnego exformera i bass synthesizera.

DŹWIĘKI Z PUSTEGO OBSZARU
Koncert Marzeny Majcher z zespołem - Andrzej Wojciechowski, Michał Pałka-Keff

środa, 5 grudnia, 21.00 – Kino Iluzjon, sala Stolica, ul. Narbutta 50A, Warszawa.

Marzena Majcher - syntezator, wokal, exformer interaktywny
Andrzej Wojciechowski - live electronics, montaż filmów Władysława Ślesickiego
Michał Pałka-Keff - gitara basowa

MARZENA MAJCHER - kompozytorka i gitarzystka. Autorka muzyki filmowej, teatralnej, współczesnej muzyki poważnej i elektroakustycznej. Absolwentka Kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Gitary w Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka muzyki do ponad 35 filmów, sztuk teatralnych oraz seriali. Koncertowała na wielu Festiwalach m.in.na Music Festival Ecos Urbanos w Meksyku (2018), XIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych w Bydgoszczy (2018). Jej znane prace to muzyka do filmów fabularnych - „The French Woman”, „Hanoi-Warszawa”, sztuki teatralnej - „Kobro”, „Chemia Miłości na sopran i kwartet smyczkowy”. Autorka muzyki do Czołówek TVP Kultura (2005 – 2010). W swoich utworach kompozytorka często inspiruje się różnymi dziedzinami nauki oraz eksperymentuje - transformuje na język muzyki inne struktury pozamuzyczne z otaczającego nas świata.

ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI - operator i reżyser filmowy, pasjonat eksperymentów muzycznych. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Autor zdjęć do ponad 50 filmów - fabularnych i dokumentalnych. Współtwórca grupy artystycznej Ankh Fabrik. Znany ze zdjęć do filmów fabularnych: „Moje córki krowy”, „Noc Walpurgii” i „Zaślepiona”.

MICHAŁ PAŁKA-KEFF - operator filmowy, basista, miłośnik Lestera Claypoola. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Niegdyś basista zespołu Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, z którym nagrał dwie płyty. Wielbiciel form filmowych dokumentalnych oraz eksperymentalnych. Autor zdjęć do filmów dokumentalnych: „Pajęczyna szczęścia”, „Neon,” i „Moje jest inne”.

Koncert jest częścią Retrospektywa i wystawa: Władysław Ślesicki jest niepowtarzalny organizowanych w dziesiątą rocznicę śmierci reżysera i 45. rocznicę premiery filmu „W pustyni i w puszczy”. Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego zaprasza do warszawskiego kina Iluzjon na wydarzenia poświęcone twórcy filmowych przygód Stasia i Nel z 1973 roku, „Rodziny człowieczej” oraz innych wielokrotnie nagradzanych dokumentów i filmów fabularnych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny (na podstawie ograniczonej puli wejściówek, które już można odbierać w kinie Iluzjon).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę