Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Kuchnia jest jak mały urwis - rozmowa o jedzeniu i literaturze

Kuchnia jest jak mały urwis - rozmowa o jedzeniu i literaturze

reklama
data Data: 11 grudnia 2018, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Risk, Szpitalna 6A (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Tessa Capponi Borawska i Agnieszka Drotkiewicz porozmawiają o kuchni, wychodząc od niedawno wydanej wspólnej książki "Smak kwiatów pomarańczy" (Wydawnictwo Czarne). O pietruszce i kardzie na obrazach Juana Sancheza Cotana, o tortach Wayne'a Thiebauda i poziomkach Osiasa Berta. O tym, żeby gotowac dla takiego życia jakie się chce mieć, a nie dla tego, które się ma. O smakach z książek Giuseppe Tomasi di Lampedusa i o pierwszej książce kucharskiej zjednoczonych Włoch. Posłuchamy muzyki, przy której gotujemy i spróbujemy ciasta o smaku kwiatów pomarańczy. W spotkaniu weźmie też udział autorka ilustracji - MROUX - Marysia Bulikowska.

Tessa Capponi-Borawska – urodzona we Florencji absolwentka tamtejszego uniwersytetu, od 1983 roku mieszka w Polsce. Przez ponad 20 lat pracowała w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat związana z „Twoim Stylem”. Publikowała również w „Elle”, „Kuchni”, „Gazecie Wyborczej”, „W drodze” oraz „Rzeczpospolitej”. Autorka książek Moja kuchnia pachnąca bazylią, Dziennik toskański i wielu innych publikacji o historii kuchni i kulturze jedzenia. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Agnieszka Drotkiewicz – autorka powieści („Paris London Dachau”, „Dla mnie to samo”, „Teraz”, „Nieszpory”) oraz zbiorów rozmów (wspólnie z Anną Dziewit-Meller – „Głośniej! Rozmowy z pisarkami”, „Teoria trutnia i inne”; sama – „Jeszcze dzisiaj nie usiadłam”, „Piano rysuje sufit”). Przeprowadziła wywiad rzekę z Dorotą Masłowską „Dusza światowa”. Razem z Ewą Kuryluk opublikowała książkę – rozmowę „Manhattan i Mała Wenecja”, za którą otrzymały nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site