Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Mateusz Zimowski "geo-metro-polis" - wystawa fotografii

Mateusz Zimowski "geo-metro-polis" - wystawa fotografii
📅 Data: wtorek, 12 sierpnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Muranów ulica generała Władysława Andersa 13 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


12 sierpnia 2014 (wtorek) o 19:00 Stacja Muranów zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Mateusza Zimowskiego geo-metro-polis. Wystawa obejmuje zbiór najlepszych fotografii z podróży po europejskich miastach. Wystawa potrwa do 30 września 2014 (wtorek) Wstęp wolny.

Kolekcja fotografii jest wycieczką w poszukiwaniu geometrii i powtarzalności współczesnych miejsc. Odwiedzający wystawę mogą mieć niemałe trudności z przyporządkowaniem poszczególnych kadrów do miast, w których zdjęcia zostały zrobione.

Inspiracją do realizacji cyklu były dla autora socjologiczne teorie miast jako organizmów, a szczególnie koncepcja "nie-miejsc" Marca Augé. Augé dowodzi, że w epoce hipernowoczesności mamy do czynienia z miejscami, które nic nie znaczą, są sztuczne i pozbawione nacechowania przez indywidualną lub zbiorową tożsamość przebywających w nich osób. To między innymi centra handlowe, stacje metra, czy lotniska.

- Takich nie-miejsc jest coraz więcej w przestrzeni europejskich metropolii. Właśnie dlatego każde z dużych miast stara się wyróżnić i udowodnić swoją wyjątkowość poprzez promocję MIEJSC. Każdy chce fotografować MIEJSCA, ponieważ nie-miejsca są takie same w jego mieście, a dla mnie to fascynujące zjawisko - mówi Mateusz Zimowski.

Mateusz Zimowski, rocznik 1985 - urodzony i wychowany na łódzkim Widzewie. Absolwent socjologii, w czasie studiów mieszkał w Warszawie i Wrocławiu, gdzie rozwijał swoje zainteresowania związane z przestrzenią miejską. Miłośnik pociągów i kolejnictwa, spędzający znaczną część urlopu na podróżach kolejowych po Polsce i Europie. Od ponad dwóch lat w podróżach towarzyszy mu aparat fotograficzny, którego obiektyw zwykle kieruje na niedostrzegalne w miejskim zgiełku detale. Fascynuje go miasto jako organizm - ewoluujący, podlegający ciągłym zmianom, reprodukujący strategie przestrzenne. Miłośnik porządku, zorganizowania i symetrii. Z zawodu badacz, dla którego odnajdowanie wzorców - zarówno w danych jak i w przestrzeni miejskiej jest największą satysfakcją.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!