Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Autoportret Marka Hłaski i jedna z najbardziej niezwykłych powieści o PRL-u - słuchowisko

📅 Data: środa, 12 grudnia 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Belwederska 44A, DZiK (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Z okazji obchodów 70-lecia Empik przez ostatnie miesiące zabierał pasjonatów kultury i historii w niezwykłą podróż w czasie, korzystając z wyjątkowej, choć nieco zapomnianej formy – słuchowiska. Każde z siedmiu słuchowisk, zrealizowanych przez Empik we współpracy z Biblioteką Akustyczną, było odgrywane na żywo tylko raz. Poruszając się przez kolejne dekady, od lat 40. do dwutysięcznych, słuchacze empikowego cyklu mieli okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji historii i literatury. Już 12 grudnia w warszawskim DZiKu odbędzie spektakl dźwiękowy na, podstawie kultowej książki Marka Hłaski „Piękni dwudziestoletni”. To już ostatnie wydarzenie, które będzie przypieczętowaniem trwającego od sierpnia słuchowiskowego cyklu.

Nawet esbecy szukający haków na Marka Hłaskę czytali „Pięknych dwudziestoletnich” jak autobiografię. Wybrali wszystkie przestępcze czyny, które autor sobie przypisał i wysłali tę litanię do Komendy Wojewódzkiej MO we Wrocławiu. Książka jest również ciekawa ze względu na opisywane meandry środowiskowe i realia życia w chorym systemie, gdzie przyjaciel okazywał się donosicielem, a spotkanie przy wódce stawało się równie ważne co spotkanie autorskie.

Siedem empikowych słuchowisk to element obchodów 70-lecia marki. Spektakle dźwiękowe powstały w oparciu o najciekawsze teksty polskiej prozy ostatnich siedmiu dziesięcioleci.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dodatkowo, słuchowisko będzie także transmitowane na żywo na profilu Empik na Facebooku.

12 grudnia 2018 roku, godz. 19:00
DZiK
ul. Belwederska 44A
Marek Hłasko „Piękni dwudziestoletni”

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr inne
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę