Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rozbrojenie nuklearne w XXI wieku

📅 Data: piątek, 11 stycznia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Czy mamy prawo czuć się bezpiecznie? Czy lęk przed bombą atomową nie jest problemem człowieka XXI wieku? Na jakiej podstawie budujemy nasze poczucie bezpieczeństwa? ☢️

Wszystkich zadających sobie tego typu pytania i zainteresowanych tematyką rozbrojenia nuklearnego Koło Euroatlantyckie UW serdecznie zaprasza na seminarium naukowe pt. “Rozbrojenie nuklearne w XXI wieku: Stan obecny, trendy, zagrożenia”.

Obecna polityka najpotężniejszych państw atomowych – USA i Rosji – oraz Chin, daleka jest od entuzjazmu wobec idei rozbrojenia. Przestrzegają one wprawdzie reżimu NPT, jednak Traktatu o całkowitym zakazie prób z bronią jądrową z 1996 r. USA i Chiny wciąż nie ratyfikowały, a niedawne sformułowanie traktatu TZBJ, zakładającego całkowitą likwidację arsenału nuklearnego, zostało przez wszystkie państwa atomowe (i przytłaczającą większość państw tzw. “globalnej północy”) zignorowane. Podczas seminarium postawimy pytanie o tendencje w polityce nuklearnej największych mocarstw ze szczególnym uwzględnieniem porozumień amerykańsko-rosyjskich, przeanalizujemy obecny trend modernizacyjny oraz zwiększanie potencjału nuklearnego przez Chiny, Indie i Pakistan, przyjrzymy się przypadkom Iranu (oskarżanego o łamanie reżimu NPT) i Korei Płn. (która z niego wystąpiła) oraz rozważymy prawdopodobieństwo i konsekwencje pozyskania broni jądrowej przez aktorów niepaństwowych. Nie zabraknie pytania o bezpieczeństwo Polski w obliczu wyżej wymienionych zagrożeń.

Seminarium odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) w Auli Baszkiewicza w Collegium Politicum o godzinie 17:30. W dyskusji udział wezmą:
– prof. Stanisław Koziej – szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2010 – 2015,
– Łukasz Kulesa – dyrektor Biura Badań brytyjskiego think-tanku European Leadership Network,
– dr Marcin Andrzej Piotrowski – analityk w programie Bezpieczeństwo Międzynarodowe w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.
Spotkanie poprowadzą Marlena Okrzejska, prezes Koła Euroatlantyckiego UW i pomysłodawca seminarium, oraz Albert Jesiołowski, członek Koła.

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium i do dyskusji z naszymi panelistami.

Co?
Seminarium naukowe pt. „Rozbrojenie nuklearne w XXI wieku: stan obecny, trendy, zagrożenia”

Gdzie?
Aula Baszkiewicza, Gmach Audytoryjny, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Kiedy?
11 stycznia 2019 r., godz. 17:30-19:30

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę