Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - 15 sierpnia

Zielony Jazdów - 15 sierpnia
📅 Data: piątek, 15 sierpnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zielony Jazdów, ul Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ZIELONY JAZDÓW. Zielony Rynek

Weekend 8

Piatek, 15 sierpnia

17.30 – 19.00 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne: Kuchnia francuska - Fundacja Zaczyn i Instalacje Art Bistro

Prowadzenie: Adrianna Marczewska i goście

Wspólnie z naszym gościem Benem Guillou - znanym DJem, menagerem kultowego "Placu Zabaw", poznamy kuchnię francuską. Odtworzymy przepisy jego mamy i babci, porozmawiamy o tym co Francuzi lubią najbardziej, o popularnych daniach z różnych regionów Francji oraz obalimy kilka mitów dotyczących francuskiej kuchni. Ben zdradzi nam, gdzie w Warszawie można kupić oryginalne francuskie składniki.

W warsztatach może brać udział do 15 osób.
Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej dzień przed warsztatami, e-mail: gotujemy@zaczyn.org


19.00 – 20.30 Wczasy Ekonomiczne: Waluta dla Warszawy. Odkrywanie alternatywnych systemów wymiany

Prowadzenie: Brett Scott

Kultura "open source" jest użyteczną ramą, którą można zastosować do projektowania alternatyw wobec zamkniętego i ekskluzywnego świata finansów. Jedną z nich są tworzone na całym świecie waluty społecznościowe, które pozwalają nadać wartość sektorom i aktywnościom niedocenianym przez rynek. Projektowanie alternatywnych narzędzi ekonomicznych wymaga kreatywności i dobrego zrozumienia specyficznych aspektów struktur gospodarczych, którym stawiamy czoła. Jakich mierników wartości potrzebuje Warszawa – miasto, w którym przestrzeń publiczna traktowana jest jak ciężar, a gentryfikacja i reprywatyzacja to wciąż nierozwiązane problemy? Czy za pomocą lokalnej waluty można zachęcić ludzi do aktywności społecznej i większego zaangażowania w sprawy publiczne? W trakcie warsztatu omówimy główne zasady projektowania alternatywnych walut, przyjrzymy się przykładom z całego świata: od globalnych kryptowalut w rodzaju Bitcoina po lokalne banki czasu i systemy kredytów wzajemnych. Przyjrzymy się także kulturowym i politycznym podstawom tych systemów walutowych, zbadamy czym różnią się od zwykłych pieniędzy i do czego mogą przydać się w Warszawie.

Brett Scott – były makler giełdowy, obecnie aktywista i dziennikarz zajmujący się sprawami zmiany klimatu, bezpieczeństwa żywnościowego i finansów. Jest członkiem Finance Innovation Lab, współpracował również z ActionAid, World Development Movement i OpenOil. Jego teksty były publikowane m.in. w "The Guardian", "Wired Magazine" i "NewScientist". Jest autorem książki "The Heretic's Guide to Global Finance: Hacking the Future of Money". Twórca London School of Financial Activism, które pełni rolę forum dla aktywistów, artystów i heterodoksyjnych ekonomistów prześwietlających i odświężających mętne wody światowych finansów. Prowadzi bloga: link.

21.00 – 24.00 DJ LiI' Mike

Wspólny relaks w otoczeniu Zielonego Jazdowa! Leżaki, hamaki, natura, pozytywnie zakręceni ludzie i dobre rytmy, od hip hopu po jazz, funk i electronic.

21.30 – 23.00 Pokaz filmu: "Człowiek pogryzł psa" / "C'est arrivé près de chez vous", reż. Rémy Belvaux, André Bonzel, Benoît Poelvoorde, Francja 1992, 95 min.

Nagrodzony w Cannes, zakazany i cenzurowany w wielu krajach. Uważany za jeden z najokrutniejszych filmów jakie powstały. Siła jego przekazu tkwi jednak nie tyle w scenach przemocy, które jak na dzisiejsze standardy, nie robią dużego wrażenia, ile w samej formie. "Człowiek pogryzł psa" to mockument, czyli "fałszywy" dokument. Ekipa filmowców-dziennikarzy postanawia zrobić reportaż o seryjnym mordercy i złodzieju, dlatego stale towarzyszą mu z kamerą "przy pracy". Gorzki i po 20 latach aktualny komentarz rzeczywistości, w którym po głowach dostają wszyscy, ale najmocniej obrywa się mediom oraz zwolennikom tzw. etyki dokumentalisty.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę