Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - 16 sierpnia

Zielony Jazdów - 16 sierpnia
📅 Data: sobota, 16 sierpnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zielony Jazdów, ul Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ZIELONY JAZDÓW. Zielony Rynek

Weekend 8

Sobota, 16 sierpnia

11.00 – 18.00 Targowisko. Różyc Bazaristan

Instalacja artystyczna Aleksandry Wasilkowskiej "Rożyc Bazaristan" polega na przeniesieniu zabudowy powojennych kiosków handlowych z legendarnego Bazaru Różyckiego. Fragment istniejącego targowiska zrekonstruowany na osi Zamku Ujazdowskiego nawiązuje do średniowiecznej relacji Zamku i Podgrodzia, w której Zamki obrastały usługami i drobnym handlem. Spontanicznie rozwijająca się architektura podgrodzia to zalążek współczesnego miasta. Instalacja przed wejściem do Zamku jest zapowiedzią projektu Wasilkowskiej pokazywanego w ramach równolegle toczącej się wystawy SLOW FUTURE.

Tego dnia będą u nas mi.in. Sumowa kraina, Grecja w Gębie, Fancy Folk, Rudej Gotowanie- wegańskie pasty kanapkowe, pasztety i chutneye wytrawne, Fur Fur, Cytrynowe Królowe, Dobra Szama – masła orzechowe, Pieczywo od Pana Sławka, Pieczywo.

14.00 – 16.00 Warsztaty: Harmonia słów, harmonia zmysłów - Miejsce Spotkań Warszawa

Prowadzenie: Katarzyna Szumlas i Anna Malanowska

Na warsztacie zastanowimy się nad tym jak rozumiał harmonię Arystoteles, Fibonacci, co myślał o niej Spinoza, a jak rozumieją ją psychologowie marketingu i reklamy. Zrelaksujemy się, pomilczymy, poszukamy swojego własnego wzoru i definicji harmonii. Oczywiście będziemy też pisać, dlatego koniecznie zabierzcie ze sobą notesy!

Katarzyna Szumlas – animatorka kultury, edukatorka związana na stałe z Muzeum Narodowym w Warszawie, krytyczka teatru i sztuk performatywnych. Autorka scenariuszy zajęć edukacyjnych dla dorosłych. Praktykująca jogę oraz kontakt-improwizacje.

Anna Malanowska – z wykształcenia literaturoznawca i antropolog teatru, przez wiele lat jako sekretarz redakcji i zastępczyni redaktor naczelnej współtworzyła magazyn "Zwierciadło". Od kilku lat zajmuje się edukacją kulturalną. Współpracuje z Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie, gdzie chętnie sięga po sztukę opowiadania. Ma słabość do dziwaków i odmieńców oraz bohaterów "czarnych" legend.

Obie prowadzą warsztat okołoliteracki w Miejscu Spotkań Warszawa

Zapisy e-mail: kontakt@miejscespotkan.waw.pl

16.00 – 18.00 Warsztaty designersko-kulinarne: Cuda na kiju - Kolektyw Kipi Kasza

Prowadzenie: Zuza Sitkowska

Współczesny piknik nie może obejść się bez dania nabijanego na kijek. Koreczki, szaszłyki, lizaki i inne cuda na patyku – wyglądają świetnie, a do tego są niezwykle praktyczne - nie brudzą rąk, zapewniają wygodny uchwyt. Można je wbić w przeróżne podłoża, takie jak trawnik lub plażowy piasek. W czasie warsztatu nabijemy na kije owoce, warzywa, bakalie i zioła – na surowo i wegańsko. Food design w najprostszej formie!

Kolektyw Kipi Kasza to praktyczno-techniczny projekt kulinarny i artystyczny. Grupa składa się z czterech dziewczyn, specjalizujących się w różnych dziedzinach twórczych, które nie chcą zamykać się w żadnej z nich na stałe. Na warsztatach kolektywu teoria uzupełnia praktykę, sztuka kulinarna spotyka się z designem, gotowanie jest projektowaniem, a twórczość literacka, czy wykład dietetyczny łączy się z jedzeniem i performancem. Kipi Kasza wypływa z garnka, wciąż szuka inspiracji, łączy składniki, miesza smaki. Grupa warsztatowa założona przez Martę Jagniewską, do której dołączyły: Agata Elsner - Szpagata (aktorka, dietetyczka) oraz designerki: Zuzanna Sitkowska i Gocha Masłowska.

Zapisy e-mail: kolektywkipikasza@gmail.com

19.00 – 20.00 Wczasy Ekonomiczne: Za kulisami świata finansów, czyli odkrywanie maszynerii najpotężniejszego przemysłu na świecie

Prowadzenie: Brett Scott

Globalny świat finansów wielu osobom wydaje się zagmatwany i tajemniczy. Właśnie ta nieprzejrzystość jest jednym ze źródeł ogromnej władzy sektora finansowego. Aby ją zakwestionować, trzeba przebić się przez sieć mylących pozorów i zhakować mechanizmy kryjące się u podstaw instytucji finansowych. Podobnie jak hacker-informatyk musi dobrze poznać techniczną stronę urządzenia, które zamierza twórczo wykorzystać, hacker ekonomii powinien prześwietlić i zdemaskować sektor finansowy. W trakcie tego spotkania rozpraszamy aurę mistycyzmu otaczającą banki inwestycyjne, komercyjne, fundusze hedgingowe, pokazując w jaki sposób wpływają one na nasze życie, rządzą pieniędzmi, których używamy, oddziałują na firmy, kształtują język i zmieniają nasze otoczenie. Czym są pieniądze? Na czym polega rola instytucji pośredniczących, które wpływają na ich obieg? Jakich instrumentów finansowych używają w tym celu? Przewodnikiem po świecie finansów będzie Brett Scott.

Brett Scott – były makler giełdowy, obecnie aktywista i dziennikarz zajmujący się sprawami zmiany klimatu, bezpieczeństwa żywnościowego i finansów. Jest członkiem Finance Innovation Lab, współpracował również z ActionAid, World Development Movement i OpenOil. Jego teksty były publikowane m.in. w "The Guardian", "Wired Magazine" i "NewScientist". Jest autorem książki "The Heretic's Guide to Global Finance: Hacking the Future of Money". Twórca London School of Financial Activism, które pełni rolę forum dla aktywistów, artystów i heterodoksyjnych ekonomistów prześwietlających i odświężających mętne wody światowych finansów. Prowadzi bloga: link.

21.00 – 22.00 Koncert: Jan Komorov i Przyjaciele (Kuba Słomkowski)

Jan Komorov i Przyjaciele to wydarzenie muzyczne będące debiutem Kuby Słomkowskiego na zaaranżowanej scenie. Do tej pory występujący wyłącznie w towarzystwie Kuby Dykierta w duecie KUBATWICEIMPROVISE tym razem zagra wraz z całą grupą muzykujących lub jedynie udających - podobnie jak on sam - przyjaciół. Charakter wydarzenia pozostanie w dużej mierze improwizowany. Performance będzie trwał prawdopodobnie 60 min. i zakończy się nagraniem wspólnego utworu wszystkich zgromadzonych na Zielonym Jazdowie osób.

21.30 – 23.00 Pokaz filmu: "The Blair Witch Project", reż. Daniel Myrick, Eduardo Sánchez, USA 1999, 83 min.

Przełomowy, stylizowany na amatorski dokument, film o grupie studentów, którzy wyruszają na leśną wyprawę w poszukiwaniu legendarnej wiedźmy, zapoczątkował modę na horrory spod znaku "została po nich tylko kamera". Nakręcony za kilkanaście tysięcy dolarów Blair Witch Project, to nie tylko mistrzostwo stylizacji i genialnej w swojej prostocie filmowej manipulacji, ale też przykład niesamowitej machiny promocyjnej, która sprawiła, że ten kulturowy fenomen zarobił do dziś 250 milionów dolarów. Wielu widzów z reszta wciąż wierzy w autentyczność taśm odnalezionych w lasach Burkittsville. A co jeśli mają rację?

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę