Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego"

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego"

reklama
📅 Data: czwartek, 14 marca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie ul. Bitwy Warszawskiej 1920 nr 18 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na bezpłatną Ogólnopolską Konferencję Naukową PIELĘGNACJA KOSMETOLOGICZNA PACJENTA ONKOLOGICZNEGO, która odbędzie się, 14 marca 2019 r.

Organizatorzy: Wydział Nauk o Zdrowiu
Miejsce: Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 nr 18, 02-366 Warszawa

W imieniu społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego”, która zaplanowana jest na 14 marca 2019 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Pacjenci onkologiczni często borykają się ze skutkami ubocznymi terapii onkologicznej, do których należy zaliczyć: problemy skórne, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, problemy z łaknieniem (w tym z utrzymaniem wagi). Nieodzowna w niwelowaniu skutków nadmiernego wyniszczenia organizmu wydaje się pomoc kosmetologa, który o ile nie występują przeciwskazania medyczne, powinien zaproponować oraz dobrać stosowne preparaty do pielęgnacji schorowanego ciała, a także podjąć się odpowiednich działań upiększających. Specjalista powinien dobrać do stanu chorego określone zabiegi, które mogą pozytywnie wspomóc leczenie, poprawić nastrój czy też samopoczucie chorego. Takimi zabiegami są m.in. masaże relaksacyjne dające odprężenie i ukojenie bólu, masaże poprawiające krążenie limfy i przepływ płynów w organizmie, zabiegi kosmetologiczne dzięki którym zwłaszcza kobiety mogą poprawić swój wygląd zewnętrzny i znowu poczuć się „kobieco” (odbudowanie brwi i rzęs, odbudowanie owłosienia, poprawa wyglądu paznokci, zmiana odcienia skóry). Nieraz do poprawy ogólnego stanu chorego wystarczy podkreślenie ust „zwykłą” czerwoną szminką, delikatny makijaż, manicure i pedicure paznokci. Ważne jest aby przy stosowaniu zabiegów upiększających stosować preparaty, które nie wywierają interakcji ze stosowanymi lekami, zabiegami medycznymi, czy też nie przeszkadzają w rehabilitacji chorego.

Cel konferencji
Głównym celem konferencji jest przedstawienie zadań stojących przed kosmetologami w odniesieniu do pielęgnacji pacjenta onkologicznego. Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia związane z farmakoterapią oraz żywieniem i dietą osób chorych. Przedstawione zostaną rodzaje masażu, a także zabiegi stosowane przez wyspecjalizowanych kosmetologów: zabiegi trychologiczne (odżywienie, odbudowa i regeneracja włosów, rekonstrukcja brwi i rzęs), zabiegi podologiczne (odżywienie i pielęgnacja paznokci), mikropigmentacja skóry zmienionej chorobowo. Specjaliści i lekarze z dziedziny medycyny estetycznej pokażą jak wyglądają innowacyjne formy rekonstrukcji piersi po mastektomii.

Uczestnicy konferencji
Na konferencji mamy nadzieję gościć specjalistów z zakresu dietoterapii, kosmetologii, rehabilitacji, lekarzy onkologów, lekarzy medycyny estetycznej, farmaceutów, przedstawicieli branży Beuty Wellness&Spa, a także osoby na co dzień borykające się z problemami związanymi z postępującą chorobą nowotworową oraz rekonwalescentów zmagających się ze zmianami chorobowymi po zakończeniu kuracji.
Wyrażamy nadzieję, że wymiana doświadczeń i spostrzeżeń podczas prezentacji i dyskusji panelowych przyczynią się do rozwiązania tak ważnej kwestii społecznej jaką jest pielęgnacja kosmetologiczna pacjenta onkologicznego.

Zgłoszenia
Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji w charakterze prelegenta prosimy o przesłanie zgłoszenia, wypełniając FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - PRELEGENT (dostępny tutaj: link.
Osoby, które planują wziąć bierny udział w konferencji – w charakterze słuchaczy, prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO - SŁUCHACZ (dostępny tutaj: link.
Prosimy również o wypełnienie/podpisanie dokumentu RODO oraz przesłanie go w formie skanu wraz z odpowiednim Formularzem zgłoszeniowym (dostępny tutaj: link.

HARMONOGRAM
do 31.01.2019 – przyjmowanie zgłoszeń wraz z abstraktami
do 22.02.2019 – przesyłanie prezentacji konferencyjnych oraz przesyłanie artykułów do publikacji w monografii pokonferencyjnej
do 08.03.2019 – zgłaszanie chęci uczestnictwa biernego w konferencji
14.03.2019 – konferencja naukowa

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Planowane jest wydanie monografii pokonferencyjnej opublikowanej w wersji elektronicznej, zgodnie z wymogami MNiSW i przyjętej punktacji dla publikacji naukowych.

Więcej informacji: link

Zapraszamy na konferencję!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wykład inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę